Reklāmraksti

Zemes frēze – lielisks darba rīks un palīgs dārza darbos0

Publikācijas foto

Zemes frēze ir darba instruments, kas dārza darbos pilna milzīgu un vērtīgu lomu. Apstrādājot dārzu ar zemes frēze, augsne kļūst aprūpētāka un daudz dāsnāk dod dārzeņu un augļu ražu. Zemes frēzes iegāde ir ieteicama ikvienam, kurš vēlas apstrādāt daudz ērtāk savu dārzu un palīdzēt savai dārza zemei atdzīvoties vai kļūt vēl labākai. Par to, kāpēc zemes frēze ir tik noderīga dārza darbos, lasiet šī raksta turpinājumā.

Kā zemes frēze darbojas?

Zemes frēzei ir rotors, kas ir tās vienīgais piedziņas veids. Tas nodrošina, lai zeme tiktu uzirdināta. Šī instrumenta darbības ātrums un uzirdināmās zemes biezums tiek regulēts ar fizisku spiedienu. Regulējamā daļa ir ierīces aizmugurē.

Kāpēc zemes frēze dārza darbos ir labs palīgs?

Pat pieredzējušam dārzniekam zemes frēze ir ērts un lietderīgs instruments, jo, apstrādājot zemi, tiek ietaupīts daudz vairāk laika, nekā, ja to dara ar lāpstu. Turklāt rakšana ar lāpstu ir fiziski smagāks darbs.

Ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka dārza frēze daudz labāk spēj apstrādāt un sagatavot augsni pirms dārzeņu vai citu augu stādīšanas. Ilgtermiņā zemes frēzes iegāde ātri vien atmaksājas, jo, augsnei kļūstot veselīgākai, arī augi kļūst ražīgāki, turklāt arī pats dārzs iegūst koptu izskatu. Vērts pieminēt, ka papildus pabarojot zemi ar minerālmēslojumu un apstrādājot to ar zemes frēzi, šīs papildus barības vielas daudz veiksmīgāk iejauksies augsnē.
Pavasarī it īpaši ir svarīgi nofrēzēt zemi, jo tas palīdz arī palielināt ūdens un barības vielu uzsūkšanās spēju, kas garantē labu un ātru sakņu sistēmas attīstību.

Padoms pavasara frēzēšanas darbos

Nezāles, lai arī ar tām ikviens cīnās, aug visur. Zemes frēzēšana uzlabo augsnes struktūru, turklāt klāt ir ieteicams izmantot smiltis, kompostu, kaļķi, smalcinātas lapas vai jebkādus zemei piemērotus minerālmēslus. Šīs komponentes, līdz ar zemes frēzēšanu, iejauksies iekšā, tādējādi daudz organiskāk pabaros zemi.

Padoms rudens frēzēšanas darbos

Zemes uzfrēzēšana rudenī nesagatavos augsni pavasara sezonai, tomēr tās uzirdināšana viennozīmīgi uzlabos tās kvalitāti. Jūs varat pabarot savu dārza zemi un safrēzēt, barības vielas iekļūs augsnē un būs daudz auglīgākas pavasarī, nekā atstātas vienkārši novārtā.

Kad frēzēt?

Zemes frēzēšanai ir ieteicams nogaidīt vismaz dienu pēc lietus, lai augsne būtu nedaudz sausa. Slapjums uzfrēzēšanai traucē, tomēr neliels mitrums var palīdzēt. Slapja augsne var salipt ap frēzi un atmest no tās cietus zemes pikučus, attiecīgi izveidojot arī cietus zemes klučus.

Zemes frēze interneta veikalā 220.lv ir pieejama ar piegādi visā Latvijā. Atvieglojiet ikdienas darbus savā dārzā un palutiniet savu zemi, lai iegūtu pretim ražīgu dārzeņu un augļu dārzu!

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
5 galda spēles, kas patiks pusaudžiem
17. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Siers ar maģijas un sirds siltuma garšu
16. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kādu ūdens sildītāju izvēlēties savam mājoklim?
16. jūnijs, 2020

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Ģenētiski mūsu visu saknes ir zemē, nevis bruģī 1
7 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 1
12 stundas