Pie Brīvības pieminekļa Rīgā notika Zemessardzes komandiera maiņas svinīgā ceremonija, kurā Zemessardzes komandiera amatā stājās pulkvedis Kaspars Pudāns.
Pie Brīvības pieminekļa Rīgā notika Zemessardzes komandiera maiņas svinīgā ceremonija, kurā Zemessardzes komandiera amatā stājās pulkvedis Kaspars Pudāns.
Foto; Edijs Pālens/LETA

Zemessardzes komandieris atbalsta VAD noteikšanu par brīvprātīgu sievietēm 13

Jaunais Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns atbalsta noteikto, ka sieviešu dalība Valsts aizsardzības dienestā (VAD) būs brīvprātīga.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 14
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsit šos ēdienus, kad uzzināsit to sastāvu
Lasīt citas ziņas

Pudāns intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja, ka brīvprātības princips attiecībā uz VAD ir atbalstāms. Viņš atgādināja, ka sievietēm ir iespēja gan izvēlēties profesionālo dienestu, Zemessardzi, kā arī tuvākajā nākotnē Valsts aizsardzības dienestu.

Runājot par prioritārajiem darbiem, Pudāns norādīja, ka nepieciešams nodrošināt pamata apmācību tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri pērn izrādīja vēlmi stāties Zemessardzē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī sacīja, ka, piemēram, pērn vairums iedzīvotāju, kuri izrādīja interesi par Zemessardzi bija cilvēki vecomā no 30 līdz 40 gadiem.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka par jauno Zemessardzes komandieri februāra otrajā pusē kļuvis Pudāns.

Pudāns Nacionālajos Bruņotajos spēkos dienē kopš 1996.gada un no 2018.gada bija Zemessardzes 1.Rīgas brigādes komandieris. Februāra sākumā viņš atstāja brigādes komandiera amatu.

Pudāns militāro izglītību ieguvis Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, Militārajā akadēmijā Francijā un Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Pudānam ir bakalaura grāds tiesību zinātnēs un maģistra grāds visaptverošās kvalitātes vadībā. Pulkvedis savulaik piedalījies starptautiskajā operācijā Afganistānā un pildījis militārā pārstāvja pienākumus militārajā pārstāvniecībā NATO/ES Briselē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.