Latvijā
Novados

Zemgales Olimpiskā centra stadionam piešķirs leģendārā Jāņa Lūša vārdu0


Latvijas šķēpmešanas leģenda Jānis Lūsis.
Latvijas šķēpmešanas leģenda Jānis Lūsis.
Foto: LETA

Zemgales Olimpiskā centra stadionam piešķirs Jāņa Lūša vārdu
Jelgava, 10.aug., LETA. Zemgales Olimpiskā centra stadionam piešķirs mūžībā aizgājušā šķēpmetēja Jāņa Lūša vārdu, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības Sporta servisa centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Knusle.

22.augustā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā, jau astoto reizi norisināsies olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausu izcīņa šķēpmešanā. Šogad pasākums būs īpašs ar to, ka Zemgales Olimpiskā centra stadionam tiks piešķirts Jāņa Lūša vārds.

Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā notiek jau kopš 1994.gadā, savukārt kopš 2013.gada sacensības norisinās leģendārā sportista dzimtajā pilsētā Jelgavā. Ierasti sacensības notiek maijā, sportista dzimšanas mēnesī, bet šogad Covid-19 pandēmija ieviesa izmaiņas.

Kā zināms, šī gada 29.aprīlī Lūsis aizgāja mūžībā. Līdz ar to šis būs pirmais gads, kad sporta leģenda nevarēs pagodināt sacensības ar savu klātbūtni un sportisti pirmo reizi cīnīsies par Jāņa Lūša piemiņas kausiem.

Sacensībās visas dienas garumā šķēpmetēji sacentīsies vairākās vecuma grupās: U-14, U-16, U-18, U-20 un elites grupā.

“Ņemot vērā pasaulē esošo situāciju, visdrīzāk šogad sacentīsies tikai vietējie sportisti. Iespējams, ka atbrauks kāds lietuviešu šķēpmetējs, bet tik liela ārvalstu pārstāvniecība kā citus gadus nav gaidāma,” norāda Latvijas Šķēpmetēju kluba vadītājs Gints Palameiks.

Dalībnieku pieteikšanās noslēgsies 18.augustā, tomēr tādi vadošie Latvijas šķēpmetēji kā Līna Mūze, Anete Kociņa, Madara Palameika un Zigismunds Sirmais norādījuši, ka plāno startēt Jāņa Lūša piemiņas kausu izcīņā.

Sacensības jauniešu vecuma grupās sāksies plkst.11, bet plkst.16 paredzēta sacensību atklāšanas ceremonija, pēc kuras uz starta dosies elites sportisti. Plkst.16.30 sāksies sacensības sievietēm, savukārt sacensības vīriešiem plānotas plkst.18.

Saistītie raksti

Skatītājiem ieeja sacensībās būs bez maksas, un apmeklētājiem būs jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kausu izcīņu šķēpmešanā rīko Latvijas Šķēpmetēju klubs sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Izolācija pēc iebraukšanas no Lietuvas: kā policija kontrolēs autobraucējus?
9 minūtes
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Vislabāk būtu, ja mani vispār neviens nepazītu un ieraudzītu tikai kā tēlu uz skatuves!” Aktieris Apinis atklāti par sevi
Intervija 2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Latviešu basketbolists apprecējis mīļoto – krievu dziedātāju Annu Sedokovu
20 minūtes
LE
LETA
Veselam
Lielākais vienā dienā atklāto Covid-19 slimnieku skaits kopš 26. augusta
47 minūtes
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
“Notikumi laika jukās, tos ieliekot vērtību plauktos un laika kapsulās!” Rožukalne vērtē raidījumu “TE!”
1 stunda