Latvijā
Kriminālziņas

Zemniekam par traģēdiju Jaunbērzē maina sodu0

FOTO: LETA

Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā izskatot krimināllietu par 2016.gadā jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja četru cilvēku nāvi, saimniecības īpašniekam Edgaram Makleram nosacīto sodu mainījusi uz brīvības atņemšanu, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Diāna Ozoliņa.

Apgabaltiesa lietu skatīja slēgtā sēdē. Zemgales rajona tiesas 2018.gada 12.decembra spriedums tika atcelts.

Maklers atzīts par vainīgu darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanā, kas izraisījusi cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, un sodīts ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un septiņiem mēnešiem.

Tāpat tiesa lēmusi atzīt apsūdzēto par vainīgu miesas bojājumu nodarīšanā aiz neuzmanības, sodot ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz vienu mēnesi.

Pilnībā saskaitot piespriestos sodus, galīgais sods Makleram noteikts brīvības atņemšana uz diviem gadiem un astoņiem mēnešiem.

Drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā – apsūdzētajam atstāts negrozīts. Tāpat no viņa piedzīta materiālā kaitējuma kompensācija 860 eiro un morālā kaitējuma kompensācija 2500 eiro, vēsta LETA.

Daļā apsūdzības Maklers atzīts par nevainīgu.

Plašākus komentārus par spriedumu gan tiesa nesniedz, jo lieta skatīta slēgtā sēdē. Pilns Zemgales apgabaltiesa nolēmums būs pieejams 7.februārī.

“Firmas.lv” dati liecina, ka saimniecībai “Makleri” 2019.gada 17.decembrī sākts reorganizācijas process.

Zemgales rajona tiesa Dobelē 2018. gada nogalē nosprieda apsūdzēto zemnieku saimniecības “Makleri” īpašnieku un vadītāju Makleru atzīt par vainīgu par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

Tiesa lēma sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz trim gadiem. Vainīgais tika notiesāts nosacīti.

Kā atgādina LETA, Makleram tika noteikts arī pārbaudes laiks – četrarpus gadi. Tāpat tiesa lēma līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim negrozītu atstāt viņam noteikto drošības līdzekli – uzturēšanos noteiktā vietā. Tika pieņemts lēmums arī piedzīt no apsūdzētā par labu trīs cietušajiem materiālā kaitējuma kompensāciju kopumā 3360 eiro apmērā.

Nosmaka četri cilvēki

2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā.

Bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete. Viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks – 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers.

Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ.

Saistītie raksti

Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūda kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūda arī piegulošajā teritorijā. Avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiktu salabots, nekādas noplūdes vidē vairs nebūtu iespējamas.

Vēlāk prokuratūra Makleram cēla apsūdzību pēc Krimināllikuma 146.panta otrās daļas – par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Liepājnieki sašutuši par leģendārā arhitekta Berči projektētās Eļļas fabrikas ēkas nojaukšanu
11 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO. Ķīpsalā atklāj izglītības izstādi “Skola 2020”: pirmo reizi piedalās Nīderlandes un Ungārijas universitāšu pārstāvji
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini
13 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
6 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 2
7 stundas