Foto – LETA

Ziedi ilgi jāgaida no narcišu sēklām? 0

Man uzdāvināja internetā pasūtītas Daffodil seeds. Kad, kur un kā tās sēt? DAINA AIZPUTES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Ģeneratīvi var pavairot narcišu sugas un hibrīdus, bet sēklas piedāvā tikai dažas ārzemju firmas. Selekcionārs Juris Švarcs uzsver, ka narcišu sēklas sadīgst tikai labvēlīgos apstākļos pēc miera perioda, kurš ilgst 5–6 mēnešus un kura laikā nepieciešama pazemināta temperatūra un mitrums. Selekcionāri parasti sēklas sēj rudenī, lai tās ziemā izietu stratifikācijas periodu un pavasarī sadīgtu. Ziemā saņemtās sēklas nevajag ilgi glabāt, bet gan janvāra beigās, februārī sēt māla podiņos substrātā (to var gatavot, sajaucot vienādās daļās mālainu velēnzemi, pakaišu kūdru un granti) 1–2 cm dziļi. Sējumus apsedz apmēram ar 2 cm biezu pakaišu kūdras kārtiņu, podiņus ierok sniegā.

Pēc sadīgšanas veidojas pirmā īstā lapa, kas ir cilindriska, zālveida. Pirmajā sezonā vēl izaug 1–3 tievas piesaknes, kas apgādā to ar ūdeni un minerālvielām. Jaunais sīpoliņš ir apmēram 1 cm garš, ovāls. Pirmajā augšanas sezonā svarīgi ir uzturēt pietiekamu mitrumu, lai pēc iespējas pagarinātu veģetācijas periodu. Ja zeme visu laiku būs mitra, pirmā gada sēklaudži saglabās lapas līdz rudenim. Jo ilgāk tie zaļos, jo lielāku sīpoliņu zem zemes izveidos un augi agrāk uzziedēs. Otrās veģetācijas sezonas beigās sīksīpoliņus izstāda dobēs, kur tie aug līdz pirmajai ziedēšanai. Ziednesis ar ziedu parādās aptuveni piektajā gadā. Katrai sugai ir raksturīgs minimālais sīpola izmērs, kuru sasniedzot tā sāk ziedēt. Ziedēšanu ietekmē arī citi faktori – mitrums, temperatūra, barības vielu pietiekamība. Ziedēšanas gatavību sasniedzis sīpols turpina ieriest ziedpumpurus katru gadu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.