Foto – LETA/AFP

Ziemeļkoreja aicina ārzemniekus Dienvidkorejā apsvērt evakuāciju 0

Ziemeļkoreja otrdien aicināja Dienvidkorejā dzīvojošos ārzemniekus apsvērt evakuēšanos no turienes, jo Korejas pussalā pastāv “termonukleāra kara” izcelšanās risks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 latviešu dīvainības, ko saprotam tikai mēs paši un kas mums šķiet absolūti normālas
RAKSTA REDAKTORS
“Gribēju nopirkt mazbērniem, bet apstulbu par cenu” – Dace vīlusies šī gada zemeņu cenā, bet vai tā tiešām ir augsta?
“Pilnīgs kauns!” Lukašenko atkal panikā par kartupeļiem – diktators saskata “amerikāņu shēmu” pārtikas krīzē
Lasīt citas ziņas

“Situācija Korejas pussalā virzās uz termonukleāru karu,” otrdien paziņoja Ziemeļkorejā pastāvošā Āzijas-Klusā okeāna miera komiteja. “Mēs negribam, lai kara gadījumā ciestu ārzemnieki, kas dzīvo Dienvidkorejā,” teikts tās paziņojumā.

Komiteja aicināja “visas ārvalstu organizācijas, firmas un tūristus izstrādāt pasākumus evakuācijai”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemeļkoreja piektdien bija ieteikusi evakuēties ārvalstu vēstniecību darbiniekiem Phenjanā, jo nevar garantēt viņu drošību kara izcelšanās gadījumā.

Lielākā daļa šo ārvalstu valdību pēc tam lika saprast, ka vēl neplāno evakuēt personālu no savām misijām Phenjanā. Dažas valdības uzskatīja, ka Ziemeļkoreja ar šo ieteikumu mēģina kāpināt globālo satraukumu par pašreizējo krīzi Korejas pussalā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.