Mākslas zinātniece Diāna Kaijaka uzrunā klātesošos tēlnieka Kārļa Zāles 125.jubilejai veltītās Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma izstādes atklāšanas pasākumā Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā.
Mākslas zinātniece Diāna Kaijaka uzrunā klātesošos tēlnieka Kārļa Zāles 125.jubilejai veltītās Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma izstādes atklāšanas pasākumā Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā.
Foto: LETA

Zīmējumu konkursā Japānā uzvar latviešu studente 0

Konkursā par ilustrāciju veidošanu latviešu tautas pasakas “Zvēri un abru taisītājs” bilžu grāmatai japāņu valodā uzvarējis Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes studentes Diānas Kaijakas zīmējums, informē Latvijas vēstniecība Japānā.
Konkursā tika iesūtīti vairāk nekā 80 darbi. Konkursa uzvarētāja tiks ielūgta uz Japānu, Rūjienas sadraudzības pilsētu Hirošigavu, kur viņa saņems īpašu balvu par labāko topošās grāmatas vāka ilustrāciju, kā arī veidos pārējos pasaku grāmatas vizuālos materiālus.
Kopumā konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 80 pieteikumi, no kuriem bijis grūti izvēlēties labāko, tādēļ grāmatas veidotāji pateicas ikvienam konkursa dalībniekam par dalību un izrādīto interesi, kā arī iesaistītajām institūcijām un organizācijām – par atbalstu.
Latviešu tautas pasakas “Zvēri un abru taisītājs” bilžu grāmatu plānots izdot jau martā japāņu, angļu un latviešu valodā. Projekta mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt Japānas iedzīvotājus ar latviešu tautas pasaku, veicināt japāņu bērnu redzesloka paplašināšanu, kā arī padziļināt interesi un izpratni par Latviju un tās kultūru.
Projektu atbalsta Rūjienas novada pašvaldība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Universitāte, Latvijas Rakstnieku savienība, Rīgas Kultūru vidusskola, Japāņu valodas un kultūras studija “GENGO”.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ