Dabā
Laika ziņas

Zīmes dabā parāda, kāds laiks būs aprīlī un iezīmē vasaru0


Briedis
Briedis
FOTO: LETA/Imago Images/Scanpix

Kāds laiks varētu būt aprīlī? Pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs savā jaunākajā blogā apkopojis ticējumus un zīmes dabā, izsakot savas prognozes, kādi laikapstākļi mūs sagaida aprīļa mēnesī un ko zīmes dabā liecina par vasaru.

Auksts marts paredz siltu maiju, bet silts marts vēsu aprīli, viņš norāda. Ticējumi tikai apstiprina pavasara mainīgo dabu, piebilst V. Bukšs.

Šobrīd vērojumi liecina, ka gājputni īpaši nesteidzoties, kas norāda, ka vēl gaidāmi nepatīkami laika apstākļi. Pavasaris būs garš, mēreni silts un lielākoties sauss.

Laikā ap 10. un 12. aprīli kļūs siltāks un temperatūra dienā var paaugstinātie līdz plus 13 grādiem, viņš prognozē.

Lieldienu nedēļā, no Pūpolnīcas (14. aprīlis) līdz Pirmajām Lieldienām (21. aprīlis) nokrišņu salīdzinoši maz, vairāk saulainu dienu un temperatūra dažviet var sasniegt plus 20 grādus.

Aprīļa otrajā pusē laikā līdz Markus dienai (25. aprīlis) saulainās dienās gaiss var iesilt līdz plus 22 grādiem. Vēlāk, aprīļa beigās, līdz ar mēness fāzu maiņu var kļūt vēsāks, iespējami arī pavasara pērkona negaisi un dažviet naktīs pavasara salnas, kas turpināsies arī maija sākumā.

Ticējumi un zīmīgās dienas, kad jāvēro laiks, lai zinātu, kāda būs vasara

Vilis Bukšs atgādina dažas senlatviešu svarīgās dienas turpmākā laika un dzīves ritējuma prognozēšanā.

Ja nakts 7. aprīlī ir silta – būs jauks pavasaris. Ja 7. aprīlī debess bez mākoņiem un spilgta saule – būs vētraina vasara. Ja šajā dienā negaiss – būs silta vasara. Ja slapja – būs laba sēņu vasara.

Tipsis jeb Tipša diena ir 14. aprīlī, dažviet 15. aprīlī. Pirmā pavasara lauku darbu diena. Ja nakts skaidra un silta, būs silta un sausa vasara.

Saistītie raksti

Zaļā ceturtdiena šogad 18. aprīlī. Šajā dienā vai nu līst, vai skaidrs un saulains. Ja Zaļās ceturtdienas naktī salst – sals vēl 40 naktis.

23. aprīlis – Jurģis jeb Ūsiņa diena. Kāds vējš uzvar Jurģu dienā – tāds pārsvarā visu gadu pūš. Ja silts, kluss vakars – būs karsta vasara.

Markus diena ir 25. aprīlis. Ja naktī sals un dienā snieg, tad vēl veselu mēnesi būs aukstums.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.