Ekonomika
Bizness

Zināms, cik liela ir “Rimi” peļņa Latvijā0


“Rimi Latvia” logo.
“Rimi Latvia” logo.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Mazumtirgotājs “Rimi Latvia” pērn strādāja ar 893,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 10,9% un bija 45,305 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kā liecina “Rimi Latvia” finanšu pārskata rezultāti, ieņēmumi no mazumtirdzniecības Latvijā veidoja 775,351 miljonu eiro, kas ir par 22,2 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš, bet no mazumtirdzniecības Eiropā ieņēmumi pieauga par 1,1 miljonu eiro un bija 118,341 miljons eiro.

Vadības ziņojumā norādīts, ka pērn kompānijas apgrozījumu palielināja ar jaunu veikalu atvēršanu un pārveidošanu, savukārt kompānijas konkurētspēju uzlaboja ieguldījumi mērķtiecīgā cenu politikā.

Tāpat “Rimi Latvia” sāka klientiem piedāvāt iespēju izmantot līdzi paņemtos traukus, veicinot plastmasas iepakojuma aprites samazināšanu.

Kompānija turpināja iepriekš plānotos projektus mazumtirdzniecības tīkla pilnveidošanā – 2018.gadā sākta programma, kuras rezultātā veikali ar “Supernetto” zīmolu Latvijā vairs nebūs, un pakāpeniski notiks šo veikalu pāreja uz “Rimi mini” zīmolu. Kompānija turpināja attīstīt “Rimi express” veikala formātu.

Pēc vadības ziņojumā teikts, pērn “Rimi Latvia” sniedza atbalstu vairāk nekā 30 nevalstiskajām organizācijām, kā arī sniedza iespēju pircējiem ziedot dažādām labdarības kampaņām. Kopējais ziedojumu apjoms 2018.gadā veidoja 230 000 eiro.

Aizvadītajā gadā “Rimi Latvia” uzlaboja preču sortimentu, nodrošināja apgaismojuma nomaiņu uz LED apgaismojumu, kā arī nomainīja līdzšinējās freona dzēšanas sistēmas uz ogļskābo gāzi un citām videi draudzīgākām dzēšanas sistēmām, kas palīdzējis samazināt energoresursu patēriņu salīdzinājumā ar 2017.gadu.

Vadības ziņojumā norādīts, ka aizvadītajā gadā kompānija turpināja uzlabot kvalitātes līmeni “Rimi” pašražotai produkcijai, paredzot aizliegumu vai ierobežojumu atsevišķu izejvielu lietošanai.

Vadības ziņojumā minēts, ka pērn “Rimi Latvia” turpināja mūsdienīgu risinājumu ieviešanu atkritumu apsaimniekošanas jautājumos – tika izveidota atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kas palīdz samazināt vides piesārņojumu.

Sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju “Latvijas Zaļais punkts”, izlietotais iepakojums nodots otrreizējai pārstrādei.

Nākamajā finanšu gadā “Rimi Latvia” vadība plāno turpināt attīstīt veikalu tīklu, investēt esošo veikalu pārveidošanā un labiekārtošanā, vienlaikus rūpējoties par labu apkalpošanas līmeni, kvalitāti un cenu.

Saistītie raksti

2017.gadā “Rimi Latvia” apgrozījums bija 870,428 miljoni eiro, kas ir par 4,7% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet peļņa pieauga par 27,3% un bija 40,846 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums “Rimi Baltic”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Pie durvīm klauvē 6G. Izstrādāts pirmais “Wi-Fi 6” rūteris
1 diena
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Vai Latviju sagaida zemes dzīļu rakšanas drudzis? 2
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Atklāj, cik gada laikā nopelnījis korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs 1
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
6 stundas