Signe Bāliņa
Signe Bāliņa
Foto: Paule Čurkste/LETA

Mikro un mazie uzņēmēji, kā arī pašnodarbinātie aicināti mācīties kursos, kurus līdzfinansē ERAF 4

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vēl šogad mikro un mazie uzņēmēji, kā arī pašnodarbinātie ir aicināti uz dažādiem kursiem, kurus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Eiropas Savienības (ES) mērķis līdz 2030. gadam panākt, ka vismaz 80% tās iedzīvotāju, tostarp arī uzņēmēju, ir apguvuši pamata digitālās prasmes, tāpēc tiek finansēta dažādu kursu un apmācību programma. Izvēloties jebkuru no projekta “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā” (MMU) apmācībām digitālajā jomā, ir iespēja apgūt prasmes un zināšanas latviešu valodā pēc metodiski sagatavotiem materiāliem gan tiešsaistē, gan klātienē lētāk. ERAF līdzfinansējums apmaksā 70% no kursu neto cenas.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa informē, ka līdzfinansējums būs pieejams vēl līdz šā gada decembrim, tāpēc iespēju mācīties izdevīgāk vajadzētu izmantot iespējami ātrāk. Pieteikties mācībām iespējams vietnē “mmu.lv”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Starptautiskas analītikas kompānijas “McKinsey” pētījums liecina, ka Covid-19 pandēmija strauji paātrināja komercijas digitalizāciju. Proti, dažādu ierobežojumu dēļ pircēji visā pasaulē masveidā sāka izmantot tiešsaistes kanālus, un uzņēmumiem nācās ātri vien pielāgoties pieaugušām vajadzībām.

Turklāt respondentu atbildes rāda, ka vismaz 80% komersantu komunikācijas ar klientiem notiek digitāli, kas ir trīs reizes vairāk nekā pirms kovida. Arī pēc pašreizējām tendencēm sabiedrībā un uzņēmējdarbībā var secināt, ka digitālie risinājumi nepazudīs, to nozīme tikai pieaugs,” norāda Bāliņa.

Vienlaikus Latvijas sabiedrības digitālā izaugsme ir bijusi gausāka nekā vidēji ES un pat mūsu kaimiņvalstīs, atzīmē LIKTA prezidente. 2022. gada Eiropas Komisijas (EK) Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā (DESI), kas atspoguļo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs panākto digitālās konkurētspējas jomā, Latvija no 27 ES dalībvalstīm ieņēma 17. vietu.

“Pārskatā arī vēstīts, ka pēdējos gados Latvijas DESI rezultāts ir uzlabojies lēnāk nekā vairumam citu ES valstu,” piebilst LIKTA prezidente.

Dalībai projekta apmācībās var pieteikties mikro un mazie komersanti, kas ir reģistrēti Latvijas Republikas komercreģistrā, kā arī pašnodarbinātās personas, kuras ir reģistrētas saimnieciskās darbības veikšanai.

Kopā ar saistītajiem uzņēmumiem, pretendentiem jāatbilst šādām prasībām – darbinieku skaits ir mazāks par 50, gan bilancei, gan apgrozījumam ir jābūt līdz 10 miljoniem eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.