Latvijā
Kriminālziņas

Zog nomas auto degvielu3


Kopš uzņēmums “CityBee” 1. oktobrī sāka koplietošanas vieglo automašīnu nomu, šo četru mēnešu laikā fiksēti aptuveni 20 degvielas zādzību gadījumi.
Kopš uzņēmums “CityBee” 1. oktobrī sāka koplietošanas vieglo automašīnu nomu, šo četru mēnešu laikā fiksēti aptuveni 20 degvielas zādzību gadījumi.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Daudzi pilsētnieki pēdējā gada laikā ceļmalās un stāvvietās noteikti ievērojuši mazus automobiļus ar uzrakstiem “CityBee”, kurus var iznomāt no automobiļu koplietošanas uzņēmuma “CityBee Latvija”. Šī uzņēmuma nomas pakalpojumus Latvijā diennaktī izmanto vidēji 400 cilvēku. Bet diemžēl ir cilvēki, kas nomas pakalpojumus izmanto, lai zagtu degvielu.

Uzņēmums darbu sāka pagājušā gada 29. martā, koplietošanas vieglo automašīnu noma Rīgā tika sākta 1. oktobrī. Oktobra vidū fiksēts pirmais degvielas zādzības gadījums, šobrīd to esot ap 20.

Par visiem uzsāktas krimināllietas par nelikumīgu maksāšanas līdzekļu izmantošanu, viena lieta ir jau tiesā.

Tā kā ne visi no mums izmanto nomas automobiļus un ne visi arī zog, tad lūdzu uzņēmuma “CityBee Latvija” vadītāju Egiju Gailumu pastāstīt, kā tas notiek un cik bezcerīgi un naivi patiesībā ir šādā veidā zagt.

Lai iekļūtu “CityBee” automobilī, nepieciešams ar mobilā telefona aplikācijas palīdzību reģistrēties un nosūtīt uzņēmumam savu automobiļa vadīšanas tiesību un bankas kartes datus. Ja viss kartībā, uzņēmums no attāluma atslēdz automobili, kurā ir atslēgas un “Circle K” degvielas karte. Samaksa par nomu tiek noteikta pēc nobraukto kilometru skaita un laika. Degviela tiek uzpildīta pēc vajadzības, un par to maksā uzņēmums.

Ar degvielas karti drīkst uzpildīt tikai konkrēto automobili.

Uzņēmumā tiešraides režīmā redzams, ka degvielas karti izmanto cilvēks, kas iznomā automobili, jo tikai viņam pieejams PIN kods. Pēc dažām minūtēm arī pats automobilis nosūta ziņu savam uzņēmumam, cik daudz degvielas tajā ieliets. Turklāt degvielas ieliešanu filmē “Circle K” videokameras. Bet vienalga atrodas cilvēki, kas ielejot degvielu savā kanniņā vai citā automobilī.

Kartes limits ir 100 eiro, attiecīgas līdz šādai summai esot arī zādzības.

“Smieklīgi, ka cilvēki nesaprot, cik viegli konstatēt un pierādīt zādzību. Mēs neķēpājamies un neprasām cilvēkam: “Klau, kāpēc tu zodz mūsu degvielu?!” Mēs uzreiz vēršamies policijā un līdzi vēl iedodam “Circle K” video. Ir gadījumi, kad zagļi vēršas pie mums un lūdz izlīgumu, bet šajā ziņā neesam pretimnākoši, jo tā ir ļaunprātīga zagšana, tas nav nekas nejaušs,” saka E. Gailuma.

Saistītie raksti

Uzņēmums ir novērojis, ka tipiskākais zaglis parasti ir jauns cilvēks, vīrietis, bez augstākās izglītības un dzīvo ārpus Rīgas, mēdz būt jau tiesāts.

Tuvākajā laikā “CityBee Latvija” ieviesīšot sistēmu, kā zagli noķert zagšanas brīdī: tas vienkāršos un atvieglos policijas darbu pie krimināllietas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 konstatēta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem 1
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Perevoščikovs: Covid-19 plašu izplatīšanos var attālināt, stingri ievērojot sociālo distancēšanos 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu 1
7 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
1 stunda