Foto. Scanpix/Kazuhiro NOGI / AFP)

VIDEO. Žurkas-mutanti apsēdušas un biedē Lielbritāniju. Tās “saimnieko” pa mājām un itin nekā nevar iznīdēt 49

Apmēram 60 centimetru garas, “ģenētiski modificētas” žurkas sākušas līst britu mājās. Šausmīgākais ir tas, ka tās ir grūti nogalināt. Kaitēkļu kontrolieri ir teikuši, ka ir atgriezušies pie vecās skolas – vienkārši slazdiem, jo nekādas indes vairs nedarbojas šo žurku izīdēšanā, par šo raksta tabloīds The Sun.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Nesenie plūdi un līdz ar to aizkavēta atkritumu savākšana ir izraisījusi strauju žurku skaita pieaugumu.

Deratizācijas veicēji pauž bažas, ka žurkas ir izturīgas pret indēm, tāpēc tās jau nodēvētās par superžurkām. Turklāt tās nodod šo iekšējo pretestību pret indēm arī saviem mazuļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Žurkas vairojas ārkārtīgi ātri – mātītes var dzemdēt apmēram sešus mazuļus vienlaikus un var atkal būt grūsnas jau 48 stundas pēc dzemdībām, tā raksta izdevums.

Pēdējo 90 dienu laikā par 155% ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri meklē padomu, kā rīkoties ar žurkām, norāda Lielbritānijas Kaitēkļu kontroles asociācija. Žurkas daudzviet brīvi pārvietojas pa cilvēku mājokļiem, nebaidoties ne no kā, graužot durvis, sienas, mēbeles. Tā kāda žurka centusies tikt pie istabā gulošā mazuļa.

Viņi lēš, ka Apvienotajā Karalistē varētu būt pat 250 miljoni žurku, no kurām daudzas ziemas laikā tagad meklē patvērumu mājās. “Ziemas periodā bieži novērojams žurku invāzijas pieaugums. Žurkas un peles meklē siltu, sausu pajumti ar piekļuvi pārtikas avotam,” sacīja Natālija Bungeja, BPAC tehniskā vadītāja.

Arī atkritumu savākšanas traucējumi svētku laikā var būt faktors, jo pārpildītās atkritumu tvertnes un melnie maisi, kas pilni ar atkritumiem, būtībā ir kaitēkļu bufete.

Ja atkritumu maisi netiek savākti, lapsas žurkām palīdz, atverot atkritumu tvertnes. Tas mudina no kanalizācijas iznākušās žurkas palikt dzīvot virszemē.

Turklāt plūdi, ko nesen izraisīja vētra Henka, iznīcināja pārpludinot kaitēkļu pazemes ligzdas un piespieda tos pārcelties uz ēkām, sausu vietu, kur dzīvot tālāk.

Žurkas ir liela problēma, jo tās rada lielu bīstamību veselībai un ātri vairojas, tāpēc ar tām jātiek galā ar speciālistu palīdzību. Kaitēkļu kontrolieri, piemēram, Pols Beitss, saka, ka

viņi atgriežas pie vecās skolas metodēm, piemēram, slazdu izgatavošanas, nevis indes.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.