Dmitrijs Skačkovs
Dmitrijs Skačkovs
Foto. LETA © Edijs Pālens

Zvērināts advokāts par tiesas lēmumu “Zolitūdes lietā”: “Tas ir jautājums par policijas un prokuratūras darba kvalitāti” 25

Vai esošajā Zolitūdes traģēdijas lietas procesā ir nācies ievērot to absurdo lietu, kāda ir mūsu valstī, ka viena cilvēka varā ir lēmumi, kas potenciāli ietekmē 54 cilvēku dzīvības? Šādu jautājumu uzdeva TV24 raidījuma vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Teikšu tā. Pirmkārt, Regīna Ločmele-Luņova (biedrības “Zolitūde 21.11” locekle un vadītāja) ir drosmīga un skaista sieviete, bet, uzdodot jautājumus par regulējumu valstī, viņai vajadzētu atcerēties, ka viņa ir bijusi Saeimas deputāte. Vajadzētu tad arī uzdot viņai jautājumu sev, kāpēc grozījumi Būvniecības likumā pēc Zolitūdes traģēdijas nav izdarīti agrāk – frakcija viņai bija gana liela, šo jautājumu pakustināt bija iespēja. Tas ir viens. Šādu komentāru TV24 raidījumam “Uz līnijas sniedza” zvērināts advokāts Dmitrijs Skačkovs.

“Otrs moments. Nevar visu atrisināt arī ar regulējumu. Ir arī kultūra un attieksme pret saviem profesionāliem pienākumiem. Mūsu valstī ir diezgan daudz cilvēku, kuri halturē. Es nerunāju tagad par šo vienu lietu, bet kopumā. Tas ir pierasts, vai ne?!” spriež advokāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens cilvēks [I. Sergets] vainīgs tik milzīgā lietā, kā to vērtēt?

To var vērtēt viennozīmīgi kā nenormālu situāciju, jo prokuratūra cēla vairākiem cilvēkiem vienlaikus nepamatotas apsūdzības, vienlaikus nepievēršot uzmanību tiem cilvēkiem un juridiskām personām, kas vistiešākā veidā bija saistīti sabrukušo ar metāla konstrukciju projektēšanu, tā vērtē Skačkovs.

“Ekspertīzes atzinums ar nobrukuma iemeslu atrodas kriminālprocesa materiālos kopš 2014. gada. Tur melns uz balta rakstīts sabrukšanas iemesls – “metāla kopnes apakšējais, savienojošais mezgls, kurš netika pareizi projektēts”. To projektēja SIA “Vikom industry”

un tā speciālisti. Kāpēc šo gadu laikā prokurori nav pievērsuši uzmanību tam, kas tika pateikts svarīgākajā apsūdzības pierādījumā, tas ir jautājums, kas jāuzdod viņiem. Tas ir jautājums par policijas un prokuratūras darba kvalitāti – bez šaubām!”

Zvērināts advokāts turpina: “Apelācijas instances tiesa nav pirmā vieta, kur konstatējām šo problēmu. Pirmās instances tiesa savā blakuslēmumā jau pieminēja SIA “Vikom industry”, prese par to raksta, bet apsūdzības firmas amatpersonām nekad nav izvirzītas. Lūk, kāpēc veidojas situācija, ka ir notiesāts viens cilvēks. Patiesi, nepatiesi – tas ir kolēģu jautājums, es to neapspriežu, bet plašākai sabiedrībai šķiet aizdomīgi, ka citi procesā iesaistītie cilvēki nav tikuši saukti pie atbildības.”

Jautājums nav jāadresē tiesa – tiesa neizmeklē krimināllietas, tiesa vērtē tos pierādījumus, kas ir atnesti un vērtē tās apsūdzības, kas ir celtas.
Zolitūdes traģēdija 2013.gadā
"LA" foto reportāža: Zolitūdes traģēdijas lietā tiesa paziņo spriedumu
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.