Kopābūšanas laukumā iecerēts brīvi izkārtot 54 dažāda izmēra nerūsējošā tērauda sfēras, kas rada asociāciju ar rīta rasu, asaru pilieniem, izbērtām pērlītēm. Zolitūdes atceres dārza projekta vizualizācija.
Kopābūšanas laukumā iecerēts brīvi izkārtot 54 dažāda izmēra nerūsējošā tērauda sfēras, kas rada asociāciju ar rīta rasu, asaru pilieniem, izbērtām pērlītēm. Zolitūdes atceres dārza projekta vizualizācija.
Publicitātes attēls

“Maxima” traģēdijā bojāgājušo piemiņai veidos Zolitūdes atceres dārzu 7

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Noslēdzies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izsludinātais metu konkurss Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietai. Par labāko atzīts “ALPS ainavu darbnīcas”, dizaina biroja “H2E” un konsultāciju aģentūras “Copywriter/Levelup” kopīgi pieteiktais Zolitūdes atceres dārzs.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas
Publicitātes attēls

Atceres dārzs kalpos kā piemiņas vieta, kur traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki varēs netraucēti noturēt piemiņas brīžus, bet pārējiem iedzīvotājiem tā būs mierīgas atpūtas vieta, vienlaikus sniedzot būtiskāko informāciju par notikušo, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Autoru piedāvājums – Zolitūdes atceres dārzs – konkursa uzdevumu risina jēgpilni, detalizēti un iejūtīgi. Piedāvājums akcentē gaišas piemiņas un kopā būšanas koncepciju, kas sēras un dusmas aizstāj ar cerību un piedošanu,” norāda žūrijas vadītāja, Rīgas pilsētas arhitekta dienesta pilsētas galvenā dizainere, pilsētas arhitekta pienākumu izpildītāja Evelīna Ozola.

Publicitātes attēls

Telpiskais tēls – šķietami nejauši izvietotas sfēras – rada asociāciju ar rīta rasu, asaru pilieniem, izbērtām pērlītēm – aizkustinošiem, bet ne pārlieku tumšiem simboliem.

Iecerēts, ka Zolitūdes atceres dārza ainavisko ansambli veidos “Kopābūšanas laukums” ar perimetrāliem apstādījumiem, bagātīgiem stādījumiem klāts Klusuma pakalns un priekšlaukums, kā arī dārzam piegulošais lineārais parks.

Publicitātes attēls

Kopābūšanas telpā brīvi būs izkārtotas 54 dažāda izmēra nerūsējošā tērauda sfēras, netraucējot šķērsot laukumu, bet piesaistot gājēju uzmanību un palēninot kustību, tādējādi sekmējot apcerīgu noskaņojumu. Atceres dārza ainaviskais un simboliskais centrs ir lielveikala jumta nogruvuma vietā izveidots bagātīgi apzaļumots Klusuma pakalns, kas paredzēts meditatīvai vienatnei. Pakalna virsotnē, ķiršu koku ieskauts, tiks izvietots sekls apaļš ūdens spogulis, kurā būs redzams debesu atspulgs.

2013. gada 21. novembrī, Zolitūdē sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.