LETA/AFP

Zviedrijā šogad paredzēts nomedīt 300 lāčus 0

Zviedrijā šogad plānots nomedīt 305 lāčus – aptuveni desmito daļu no visa Zviedrijas lāču kopskaita, pirmdien pavēstīja varasiestādes.

“Sākumā domāju, ka kļūda…” Pircējs pamatīgi samulsis par lasīto uz “Selgas” produkta iepakojuma
Zeme ir nolemta bojāejai: atklāts, kad un kāds būs pasaules gals
Veselam
Antivakseri tagad dziļi nožēlo?! Pētījumā atklāta sensacionāla informācija par Covid-19 vakcīnām 8
Lasīt citas ziņas

Lai brūno lāču kopskaits arī turpmāk būtu ap 3000, šogad plānots atšaut aptuveni 10% no šo meža dzīvnieku kopskaita, norādīja Zviedrijas Dabas aizsardzības aģentūra. Tāds pats lāču skaits ticis atšauts arī citus gadus.

Atšaujamo lāču kvota noteikta “medniekiem, kas izmanto viņu ādu un gaļu, kā arī, lai kontrolētu to skaitu un izvairītos no kaitējuma, ko lāči var nodarīt pilsētās”, sacīja aģentūras amatpersona Pērs Risberjs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja lāču skaits ir liels, tas rada draudus ziemeļbriežu un aitu ganāmpulkiem, īpaši jau Zviedrijas ziemeļu daļā, piebilda amatpersona.

Medības pamatā notiks Zviedrijas centrālajā daļā – Dālarnā, Jēvleborjā un Vermlandē.

Brūnie lāči, skaidroja Risberjs, cilvēkiem nopietnus draudus nerada.

“Pēdējo 30-40 gadu laikā bijuši tikai divi gadījumi, kad lāču uzbrukumos cilvēki zaudējuši dzīvību. Protams, uzbrukumi ir teju katru gadu, bet pamatā tie ir nenozīmīgi un notikuši saistībā ar medībām, lielākajā daļā gadījumu tāpēc, ka ir bijuši iesaistīti medību suņi,” skaidroja amatpersona.

Profesionālas lāču medības notiks no 21.augusta līdz 15.oktobrim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.