Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
4. septembris, 2012
Drukāt

1882. gada 4. septembrī

4sept_zirgtramvajs_22

Pirms 130 gadiem, 1882. gada 4. septembrī, Rīgā atklāja pirmo zirgu tramvaja līniju. Tās kopgarums tikai nedaudz pārsniedza četrus kilometrus. Maršruti veda pa Brīvības ielu līdz Jaunajai Ģertrūdes baznīcai, pa Aspazijas bulvāri līdz tirgum Daugavmalā un no tirgus pa Maskavas ielu līdz Daugavpils ielai.

Lietošanā bija lielāki un mazāki vagoni. Lielajos bija nodalītas astoņas vietas smēķētājiem un astoņas nesmēķētājiem, kā arī platforma kājās stāvētājiem. Zirgu tramvaju vadītājiem Rīgā mūžīgi izcēlās strīdi ar ormaņiem un iebraukušajiem lauciniekiem, kuri sākumā nerespektēja jauno sabiedrisko transportu un nedeva tam ceļu.

 

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+