Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
1. oktobris, 2013
Drukāt

1893. gada 1. oktobrī

1okt_Klints_2

Pirms 120 gadiem, 1893. gada 1. oktobrī, Liepājā ostas krāvēja ģimenē dzimusi ievērojamā latviešu teātra aktrise Anta Klints, īstajā vārdā Anna Emīlija Jekste.

 

Pavārdu ”Klints” viņa izvēlējās, vērojot, kā viļņi sašķīst pret Liepājas molu – tas simbolizējis apņemšanos kļūt par aktrisi par spīti vecāku vēlmei redzēt viņu kā mācītu grāmatvedi. Pirmo lomu Jekstu Anniņa nospēlēja slepus no ģimenes 18 gadu vecumā Liepājā Aspazijas ”Vaidelotē” kā Jautrīte. Bet jau 1927. gadā žurnāls ”Teātra Vēstnesis” jūsmoja: ”Anta Klints tic Fortūnai, laimei, gadījumam. Ja tā, tad arī mums jāpateicas šai laimei, ka mums tagad ir tāda jauka māksliniece.” Aktrise savā dzīvē spēlējusi gan Nacionālajā teātrī, gan Dailē un padomju laikā arī kinofilmās. Balss tembra dēļ īpaši populāras bija viņas ierunātās radiopasakas bērniem. Klintīte – tā viņu mūža nogalē sauca kolēģi.

 

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+