Mobilā versija
0.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
1. oktobris, 2013
Drukāt

1893. gada 1. oktobrī

1okt_Klints_2

Pirms 120 gadiem, 1893. gada 1. oktobrī, Liepājā ostas krāvēja ģimenē dzimusi ievērojamā latviešu teātra aktrise Anta Klints, īstajā vārdā Anna Emīlija Jekste.

 

Pavārdu ”Klints” viņa izvēlējās, vērojot, kā viļņi sašķīst pret Liepājas molu – tas simbolizējis apņemšanos kļūt par aktrisi par spīti vecāku vēlmei redzēt viņu kā mācītu grāmatvedi. Pirmo lomu Jekstu Anniņa nospēlēja slepus no ģimenes 18 gadu vecumā Liepājā Aspazijas ”Vaidelotē” kā Jautrīte. Bet jau 1927. gadā žurnāls ”Teātra Vēstnesis” jūsmoja: ”Anta Klints tic Fortūnai, laimei, gadījumam. Ja tā, tad arī mums jāpateicas šai laimei, ka mums tagad ir tāda jauka māksliniece.” Aktrise savā dzīvē spēlējusi gan Nacionālajā teātrī, gan Dailē un padomju laikā arī kinofilmās. Balss tembra dēļ īpaši populāras bija viņas ierunātās radiopasakas bērniem. Klintīte – tā viņu mūža nogalē sauca kolēģi.

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+