Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
12. maijs, 2016
Drukāt

1936. gada 12. maijā

pienarati

Trokšņa avots pilsētās – piena rati.

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 12. maijā, laikraksts “Rīts” pavēstīja par nodomu maija vidū Latvijā sarīkot “kluso nedēļu”, kuras laikā automašīnu un motociklu vadītāji tiks aicināti nelietot brīdinājumu skaņu signālus.

Policija un ar satiksmes nozari saistītās amatpersonas bija nolēmušas sekot pasaulē tapušajām atziņām, ka troksnis kaitīgi iedarbojas uz cilvēku nervu sistēmu un veselību – no laukiem lielpilsētā nonākušie trokšņu dēļ ātri paliekot “nervozi, bāli, trīc rokas, lai gan iepriekš bijuši veseli”. Rīgas trokšņi tajā laikā tika dalīti trīs kategorijās. “A” – tie, “kas rodas nakts lokālu tuvumā”, cilvēku sasaukšanās, plaukšķināšana, naktssargu atslēgu šķindoņa. “B” – tukšu piena kannu šķindēšana ratos, “nepareizi sakrauts vezums, sevišķi ar dzelzs materiāliem”, “satiksmes huligāni ar motocikliem”. “C” – tramvajs un slikts ielu bruģa segums. Amatpersonas gan atzina, ka “klusās nedēļas” izdošanās būs atkarīga tikai no pašu iedzīvotāju “inteliģences un disciplīnas”.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (50)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+