Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
10. septembris, 2014
Drukāt

1964. gada 10. septembrī

10sept_LKSK_2

Pirms 50 gadiem, 1964. gada 10. septembrī, Latvijas PSR oficiāli dibināja sabiedrisko organizāciju Latvijas Komiteja kultūras sakariem ar tautiešiem ārzemēs (LKSK).

Patiesībā līdzīga struktūra VDK virsvadībā darbojās jau kopš 1955. gada, tikai tās nosaukums bija Komiteja repatriācijas sekmēšanai un kultūras sakariem ar tautiešiem ārzemēs. Ilgus gadus komiteju vadīja padomju diplomāts Leonīds Rimjans. Kad kļuva skaidrs, ka repatriēties uz okupēto dzimteni latviešu bēgļi vairs negrasās, padomju režīms sāka domāt veidus, kā ar kultūras sakaru starpniecību ideoloģiski ietekmēt svešatnes latviešus. Pat vēl 1960. gadā tie nez kādēļ oficiāli tika pieskaitīti “ārzemēs mītošajiem dažādu nāciju padomju pilsoņiem”. Tikmēr trimdinieki it labi saprata, kas ir LKSK un kādi ir tās patiesie uzdevumi. Vienlaikus šī struktūra, ja vien spēja atsijāt tās propagandas sēnalas, patiešām spēlēja zināmu lomu kultūras sakaru apmaiņā starp trimdu un Latvijā dzīvojošajiem.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (45)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+