×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

50 elektrības tirgotāji


Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) reģistrēti vairāk nekā 50 elektrības tirgotāji, kuriem ir iespējas piedāvāt tirgū savus pakalpojumus, informēja Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Vismaz 17 tirgotāji noslēguši nepieciešamos līgumus ar AS “Sadales tīkls”, lai varētu iesaistīties Latvijas elektroenerģijas tirgū. Savukārt pašlaik, kad mājsaimniecībām vēl nav pienākums pirkt elektrību brīvajā tirgū, ir komersanti, kuri ienāk mājsaimniecību tirgus segmentā un ir gatavi izstrādāt un piedāvāt savu piedāvājumu, nodrošināt klientu servisu un apkalpošanu.

Mājsaimniecības tirgū varēja iesaistīties kopš 2007. gada 1. jūlija, un šo iespēju pašlaik izmanto aptuveni 3000 privātpersonas, starp kurām ir arī nelieli komersanti.

Ministrija norāda, ka Latvijas elektroenerģijas tirgus tiek pakāpeniski atvērts kopš 2007. gada. Šobrīd brīvajā tirgū ir vairāk nekā 24 000 elektroenerģijas lietotāju, kas patērē ap 75% elektroenerģijas. Nodrošinot pilnīgu elektroenerģijas tirgus liberalizāciju, elektroenerģijas tirgū tiktu iesaistīti visi lietotāji – aptuveni 847 300, kas patērē atlikušos aptuveni 25% elektroenerģijas.

Latvijas elektroenerģijas tirgus atvēršanu plānots pabeigt 2014. gada 1. aprīlī, kad visi elektroenerģijas lietotāji, tostarp mājsaimniecības, pirks elektroenerģiju brīvajā tirgū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+