×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

Ar “mikriņiem” plāno aizstāt nerentablos “Rīgas satiksmes” reisus (4)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Ilustratīvs foto

Lai samazinātu izmaksas par transportlīdzekļu uzturēšanu, nerentablākajos SIA “Rīgas satiksmes” (RS) maršrutos pasažierus turpmāk plānots pārvadāt ar mikroautobusiem, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Kā skaidroja Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, RS ir vairāki maršruti, kuri, piemēram, vēlās nakts stundās ir maz pieprasīti un kuros tiek pārvadāti vien daži pasažieri. Šādi maršruti, galvenokārt, ir uz nomaļākajām pilsētas daļām. “Līdz ar to, braukt ar lielas ietilpības transportlīdzekļiem turp nav izdevīgi. Lai ietaupītu līdzekļus, šajos maršrutos plānojam trolejbusus, autobusus vai tramvajus aizstāt ar mikroautobusiem,” sacīja Jakrins.

Viņš gan norādīja, ka pagaidām RS nav sniegusi konkrētu informāciju par to, cik daudz šādu maršrutu ir un cik lielas varētu būt izmaiņas. Šo informāciju uzņēmums plāno sniegt tuvākajā laikā, kad arī tiks lemts par nepieciešamajām izmaiņām.

Šodien šo ieceri atbalstīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja, bet galējais lēmums tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Komiteja šodien atbalstīja arī noteikumu grozījumus, kuri paredz, ka maršrutos, kuros tramvaji, trolejbusi un autobusi tiks aizstāti ar mikroautobusiem, braukšanas biļešu atlaides tiks piemērotas kā līdz šim.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sabiedriskais transports, kāds ir Rīgā, nav pievilcīgs. Nepieciešams metro.

  2. Arī no rīta daudzi brauc par brīvu,es uzskatu ,ka tas nav godīgi,jo es tā nedaru.

  3. Vēlās vakara stundās kontrolieru nav, jo baidās dabūt pa šņukuru. Tāpēc neviens neskenē talonus. Līdz ar to elektroniski uzrādās, ka maršrutu neizmanto. Reāli vakaros brauc daudzi un autobusi mēdz būt pārpildīti, īpaši vasaras periodā.
    Transportam jākalpo pasažieru vajadzībām, nevis Rīgas satiksmes finanšu līdzekļu ieekonomēšanai, lai vadība varētu sevi neadekvāti prēmēt un pēc tam brēkt, ka nav līdzekļu ar ko nosegt izdevumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+