Kultūra
Mūzika

Atgriežoties pie pamatiem: “Baha atbalsis”0

Publicitātes foto

Rīgas projektu koris (RPK) atgriesīsies pie klasiskās mūzikas pamatiem, divos koncertos izpildot skaņdarbus, kas radīti, iedvesmojoties no Johana Sebastiana Baha daiļrades, informē kora pārstāve Ilga Sokolova.

Koncertprogramma ar nosaukumu “Baha atbalss” tiks atskaņota Rīgā, Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā piektdien, 26. oktobrī, plkst. 20, kā arī Baltezera baznīcā svētdien, 28. oktobrī, plkst. 17. Ieeja abos koncertos – bez maksas.

RPK mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka: “Viens no Rīgas projektu kora mērķiem ir iepazīstināt klausītājus ar jaunu vai Latvijā reti atskaņotu kormūziku. Taču to varam darīt tikai tad, ja regulāri pārskatām mums zināmo par mūzikas vēsturi un komponistiem. Bahs radīja ne tikai paliekošus skaņdarbus, bet arī priekšstatu, formu un metožu sistēmu, kas joprojām ir klātesoša. “Baha atbalss” ļaus saskatīto to, kā komponistu cauri gadsimtiem redzēja viņa pēcteči mūzikā.”

Programmas nozīmīgākie skaņdarbi ir krāšņā Jozefa Reinbergera Mesa Mi bemol mažorā dubultkorim, kā arī emocionāla Johannesa Brāmsa motete, kas vēsta par laicīgām grūtībām un mūžīgo mieru.

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, ko 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms trīs gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā līmeņa, pārcēlās uz dzīvi šeit.

LA.lv