×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

Audzēju var izārstēt tikai zāles, kuras valsts neapmaksā. Palīdzēsim glābt maza puisēna māmiņu! (5)

Ilustratīvs fotoFoto - Shutterstock

31 gadu vecajai Agnesei nepieciešama palīdzība melanomas apturēšanai nepieciešamo medikamentu iegādei, LA.lv uzzināja “Ziedot.lv”.

Agnesei ir 31 gads, viņa ir laimīgi precējusies, audzina gadu vecu puisīti. Agnesei ir maģistra grāds pedagoģijā, viņa strādā par skolotāju bērniem ar mācīšanās grūtībām. Bērni ir Agneses sirds aicinājums, jaunā sieviete nevar iedomāties neko citu kā tikai darbu ar bērniem, un pati sapņo par kuplu ģimeni – diemžēl šobrīd sapnis nav īstenojams.

Pērn oktobrī mazulis nejauši aizķēra dzimumzīmi Agnesei uz kakla. Agnese steidzīgi vērsās pie ārsta. Tika veikta operācija, izmeklējumu rezultāti atklāja melanomu – ļaundabīgu ādas audzēju. Nekavējoties tika uzsākta ārstniecība. Šī gada martā tika konstatēts, ka audzēja izraisītās metastāzes attīstījušās plaušās un aknās. Operācija nav iespējama. Var palīdzēt tikai ārstēšana ar medikamentiem.

Ārstu konsīlijs lēmis, ka Agnesei steidzami jāuzsāk ārstniecība ar Cobimetinib un Vemurafenib. Speciālisti norādījuši, ka kombinējot medikamentus, var sasniegt labākus rezultātus cīņā ar smago slimību. Diemžēl zāles ir ļoti dārgas un valsts tās neapmaksā. Ir sagatavoti un iesniegti dokumenti Nacionālajā veselības dienestā par individuālu zāļu kompensāciju, taču atbilde gaidāma tikai aprīļa beigās. Aptieka aprēķinājusi, ka viena mēneša zāļu deva izmaksā 14 308 eiro. Ārstniecība nepieciešama vismaz gada garumā.

Neskatoties uz diagnozi un slimības attīstību, Agneses pašsajūta ir laba, viņa kā ierasts turpina rūpēties par mazuli un dodas ikdienas gaitās, tomēr apziņa par smago diagnozi ir ļoti biedējoša. “Es neesmu gatava padoties, bet pierādīt, ka vēzis ir tikai viens dzīves posms, ko var pārvarēt ar līdzcilvēku palīdzību. Vai tas ir liktenis? Vai tik mazam bērnam tiks atņemta mamma? Es ļoti vēlos cīnīties par savu dzīvību, lai redzētu savu dēliņu uzaugam. Tā būtu vislielākā dāvana, kāda būtu iegūstama,” ar cerību uz atveseļošanos pie līdzcilvēkiem vēršas Agnese. Agnese ar ģimeni lūdz līdzcilvēku atbalstu, jo paši saviem spēkiem nepieciešamās zāles nespēs iegādāties.

Lai nezaudētu vēža pacientam tik svarīgo laiku, gaidot Nacionālā veselības dienesta atbildi par valsts atbalstu, lūdzam palīdzību viena mēneša ārstniecībai. “Ziedot.lv šobrīd ir mana vienīgā cerība, lai izdzīvotu,” atzīst Agnese.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Turies Agnese, es jau pievienojos cēlā mērķa sasniegšanai, veseļojies!

  2. Melanomas pieredze Atbildēt

    Latvijā ir labas zāles pret melanomu – Rigvir, melanomas slimniekiem zāles apmaksā valsts.
    Tā nav reklāma, bet personīgā pieredze.

  3. vezi izarstet nevar tikai ar kimiju sakroplot cilveku.Nevajag arstiem muldet.Pie mums ipasi,cilveki mirst ka musas.Gruz un dod viniem naudu ,un viss pa velti.Un pec viena menesa ,kas bus,atkal lugs un dos.Un talak,kas bus talak.Liek tagad visi un prasa ,bet jazin mums ,vaiir vetrs dot ,vai nav par velti jaziedo,lai tadiem arstiem maksatu algas.

  4. Es nesaprotu kā var būt valsts atmaksātas un neatmaksātas zāles,mēs taču maksājam nodokļus.Valsts pienākums ir rūpēties par savu tautu.Tas ir totāls murgs.Visas šīs dzīvības kas nespēja saņemt pienācīgu aprūpi ir uz valsts vadītāju sirdsapziņas

  5. ja cilvēkam jaunam dzīvības un nāves jautājums un kārtējā reize latvijas valsts nepalīdz kāpēc nepalīdz vai mums savas valsts vairs nav tikai marionešu režīms kurš izpilda ārzemnieku gribu

Draugiem Facebook Twitter Google+