Kultūra
Literatūra

Barona konferencē atvērs divas folklorai veltītas grāmatas 16

Publicitātes attēls

Mēneša nogalē, 30.–31. oktobrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā risināsies kgadējā Krišjāņa Barona konference, kurai šoreiz dots nosaukums “Folklora: vērtības un intereses”, LA.lv uzzināja Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtā.

Konferenci rīko Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuve, un tā iekļaujas Letonikas VII kongresa programmā.

Pētnieki bija aicināti pieteikt referātus, kas veltīti folkloras sociālās, reliģiskās un nacionālās funkcionalitātes un valstiskā nozīmīguma izvērtējumam. Divās konferences dienās gaidāmi 24 referāti, konferences dalībnieki pārstāv Latvijas Universitāti – LU LFMI Latviešu folkloras krātuvi, Latvijas vēstures institūtu, Humanitāro zinātņu un Teoloģijas fakultāti, Daugavpils Universitāti, Liepājas Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Valsts Izglītības satura centru un Igaunijas Literatūras muzeju. Priekšlasījumos tiks izvērtēts plašs pētniecisko jautājumu loks – folkloras vērtīguma koncepts publiskajā telpā, folklora mantojuma, tradīcijas un identitātes diskursā, folklora kā nozīmīgs starpdisciplināru zināšanu avots.

30. oktobra pēcpusdienā tiks atvērtas divas grāmatas – Ievas Tihovskas “Īsta čigānu mūzika: Autentiskums un etniskums Latvijas čigānu (romu) mūzikā” un Sanitas Reinsones “Apmaldīšanās poētika teikās, stāstos un sarunās”.

LA.lv