Pikets pie Rīgas domes "Par zaļas Lucavsalas saglabāšanu pilsētas sirdī"

FOTO. “Futbols – laba lieta, Lucavsalā nav tam vieta!” Pie Rīgas domes piketē pret mazdārziņu nodošanu stadiona būvniecībai 70

Šodien vairāk nekā pussimts cilvēku piketēja pie Rīgas domes, lai protestētu pret mazdārziņu Lucavsalā nodošanu nacionālā futbola stadiona būvniecībai, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Piketētāji rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “Atstājiet šo zemi dzīvu mūsu bērniem un mazbērniem”, “Lucavsalas dārzs ir mūsu dzīve. Nav dārza, nav dzīvības”, “Futbols – laba lieta, Lucavsalā nav tam vieta”, “Attīstīt, nevis aizvietot”.

Pie protestētājiem bija iznākusi domes vadība, tostarp Rīgas mērs Vilnis Ķirsi (JV), vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA) un vairāki deputāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā novēroja aģentūra LETA, protesta akciju vērot bija atnācis arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko. Viņš gan pie protestētājiem nepienāca, bet notiekošo vēroja pa gabalu.

Piketu rīkoja biedrība “Daugavkrastu dārzi”. Piketa mērķis bija protestēt pret futbola stadiona būvēšanu Lucavsalā. Kā aģentūru LETA informēja biedrībā, tā aicina atlikt lēmuma pieņemšanu par zemesgabala Lucavsalā nodošanu bezatlīdzības lietošanā Latvijas Futbola federācijai (LFF).

Tā aicina uzdot LFF precizēt stadiona projektēšanas darba uzdevumu, nosakot konkrētu stadiona sēdvietu un nepieciešamo autostāvvietu skaitu, kā arī optimizēt stadionam nepieciešamo zemesgabala platību.

Biedrības “Daugavkrasta dārzi” ieskatā, pēc šīs informācijas aktualizēšanas jāatjauno stadiona būvniecībai pieejamo zemesgabalu saraksts. Turklāt esot jānolīgst neatkarīgs pilsētplānošanas konsultants, kurš veiktu neatkarīgu izpēti par labāko vietu stadiona būvniecībai.

Biedrības ieskatā domei jālemj par Lucavsalas kā apstādījumu teritorijas bez apbūves tiesībām saglabāšanu nākotnē, veicot attiecīgos grozījumus Rīgas pilsētas attīstības plānā.

Jau ziņots, ka 2.aprīlī Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē tika atbalstīts lēmumprojekts par desmit hektāru liela zemesgabala nodošanu bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem LFF nacionālā futbola stadiona būvniecībai Lucavsalā.

Gala lēmumu par zemes piešķiršanu bezatlīdzības lietošanā LFF šodien plāno pieņemt Rīgas dome.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.