×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Bijušais ASV prezidents Bušs izstādīs savas gleznas

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Džordžs Bušs, bijušais ASV prezidents, kurš kļuvis par gleznotāju, aprīlī piedzīvos pirmo izstādi “Māksla vadīt: prezidenta privātā diplomātija”, ziņo aģentūra Reuters.

Izstādīti tiks vairāk nekā divi duči 43. ASV prezidenta gleznotu portretu, kā arī dažādu Bušam piederošu priekšmetu, fotogrāfiju un privātu refleksiju, kas, kā norādīja bijušā prezidenta pārstāvji, piedāvās ieskatu prezidenta Buša unikālajās attiecībās ar pasaules līderiem.

Pēc prezidentūras beigām 2009. gadā Bušs ķērās pie otas, gleznojot klusās dabas, ainavas, dzīvnieku attēlus, kā arī pašportretus. Pērn kāds hakeris, uzlaužot Bušu ģimenes e-pastus, publiskoja vairākus gleznojumus, viens no kuriem attēloja bijušo prezidentu vannas istabā, skatoties uz sevi spogulī, kā arī vannā izstieptu kāju pāri.

Dalasā dzīvojošais Bušs pastāstījis vietējam laikrakstam, ka interese par gleznošanu viņam radusies pēv tam, kad izlasījis agrākā Lielbritānijas premjerministra Vinstona Čērčila 1948. gadā sarakstīto grāmatu “Gleznošana kā vaļasprieks”. Savus darbus Džordžs Bušs paraksta ar “43”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+