×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Bruņotās bandas Austrumukrainā uzbrūk mediķiem un laupa ātras palīdzības mašīnas (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievu algotņu un to vietējo līdzskrējēju bruņotās bandas Austrumukrainā uzbrūk mediķiem un laupa ātrās palīdzības mašīnas un medicīnisko aprīkojumu, otrdien paziņojusi cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Human Rights Watch” (HRW).

“Prokrievisko kaujinieku uzbrukumi mediķu vienībām un personālam pakļauj riskam slimos un neaizsargātos cilvēkus, kā arī tos, kuri rūpējas par viņiem,” norādīja HRW Eiropas un Vidusāzijas pētniece Jūlija Gorbunova.

“Šī šausmīgā nevērība pret cilvēkiem, kuri ir slimi vai ievainoti, var būt nāvējoša un nekavējoties jāpārtrauc,” viņa uzsvēra.

HRW dokumentējusi gadījumus, kad kaujinieki nolaupījuši ātrās palīdzības mašīnas, lai izmantotu tās transportam, izdarījuši spiedienu uz mediķiem un atņēmuši medicīnisko aprīkojumu. Organizācija norādījusi, ka šie gadījumi var izvērsties par kara noziegumiem.

Vismaz divi mediķi gājuši bojā sprādzienos, ko, visticamāk, radīja valdības spēku izšautas raķetes pret piecām slimnīcām bandu kontrolētā teritorijā, secinājusi HRW.


Bandīti ieņēmuši vairākas slimnīcas, kas līdz ar to kļuvušas par potenciālajiem uzbrukuma mērķiem.

ANO aplēses liecina, ka cīņās Austrumukrainā kopš aprīļa nogalināti aptuveni 1500 cilvēku un aptuveni 3450 ievainoti.

Sarkanais Krusts paziņojis, ka Ukrainā faktiski sācies pilsoņkarš. Un vardarbība vissmagāk atsaukusies tieši uz civiliedzīvotājiem.

ANO aplēsusi, ka konflikta dēļ savas mājas bijuši spiesti pamest vairāk nekā 100 000 cilvēku, kas devušies uz citiem Ukrainas reģioniem.

Tikmēr Maskava apgalvo, ka vairāk nekā 500 000 cilvēku aizbēguši uz Krieviju.

Teroristu kontrolētajās pilsētās nopietni traucēta ūdens un elektroapgāde, kā arī pārtikas piegāde. Vietējās varasiestādes ziņo, ka vairākos reģionos draud “humānā katastrofa”.

Daudzviet radušās problēmas ar degvielas apgādi, kas negatīvi atsaucas arī uz ātrās palīdzības darbu.

Ukraina pirmdien paziņoja, ka tās armija turpina tuvoties Doņeckai, un aicināja Maskavas atbalstītās krievu algotņu un to vietējo līdzskrējēju bruņotās bandas ļaut viņu kontrolē esošo pilsētu iedzīvotājiem tās pamest, lai paglābtos no karadarbības.

Vietējās varasiestādes ziņoja, ka aizvadītajā naktī pilsētās apkārtnē bija dzirdams spēcīgs apšaudes troksnis un sprādzienā ievainoti astoņi kaujinieki.

Tikmēr spēkā pieņemas bažas, ka Doņeckā var sākties ielu cīņas starp Ukrainas armiju un Maskavas atbalstītajām bruņotajām krievu algotņu bandām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Народ, нашла новую фишку по заработку – просто читать смс и получать за это деньги, я зарабатываю 20-30$ в день просто читая смс, времени не занимает вообще и возраст не имеет значения, деньги получала на карточку не однократно.Вот сами попробуйте, вот ссылка – goo.gl/jLYqHo

  2. Vienkāši esam drausmīgi pazemoti,ka, visādi ieklīdeņi var pulcēries Brīvības pieminekļa tuvumā nozākāt mūsu valsti ,pamatnāciju….Skumji,ienaidnieki var visu atļauties ,bet mums nav nekādu tiesību.Vienīgais,valsts vīrs mums -EDgARS RIMŠEVIČS paldies viņam!

  3. Jo šie atsaldētie jau civilizētāk vienkārši neprot.

  4. bet mūsu valdība atļauj rīkot aizstāvības mītiņu šiem bandītiem. Tagad es saprotu kāpēc Bērziņš, Abo;iņa un Straujuma pārkāpjot satversmi visi kolektīvi pameta savus posteņus, atstājot pārmijnieku Matīsiņu par valsts galvu. Pēc šodienas varēsrādīt dumjus ģīmjus,jo neko nav zinājuši. Maizītis noklusēja šo valsts noslēpumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+