AFP/LETA

“CSKA” zaudē Čehijā un atvadās no Eirokausiem 0

Latvijas futbola izlases pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvētajai Krievijas čempionvienībai Maskavas CSKA pēc zaudējuma noslēdzošajā UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra mačā Eirokausu sezona ir beigusies.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

D apakšgrupas mačā CSKA ar rezultātu 1:2 (0:0) izbraukumā otrdien piekāpās Čehijas komandai Plzeņas “Viktoria”.

Šīs abas vienības cīnījās par trešo vietu grupā, lai noskaidrotu, kura vienība sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, jo cerību iekļūt Čempionu līgas astotdaļfinālā vairs nebija.

CSKA pirmie pamanījās izvirzīties vadībā, kad 65.minūtē rezultātu atklāja nigēriešu uzbrucējs Ahmeds Musa, tomēr pēc 11 minūtēm mājinieki rezultātu izlīdzināja, kad izcēlās Daniels Kolāžs. Dažas minūtes vēlāk Krievijas čempionvienība palika mazākumā, bet 90.minūtē uzvaras vārtus “Viktoria” vienībai guva Tomašs Vāgners, kurš laukumā devās uz maiņu.

Lai iekļūtu Eiropas līgā, CSKA šajā cīņā pietika arī ar neizšķirtu.

Cauņa laukumā nedevās, jo turpina ārstēt pirksta lūzumu.

Tikmēr citā D apakšgrupas mačā pirmo zaudējumu šīs sezonas Čempionu līgas turnīrā piedzīvoja pagājušās sezonas uzvarētāji Minhenes “Bayern” no Vācijas, kar ar 2:3 (2:1) savā laukumā piekāpās Mančestras “City” komandai no Anglijas.

Mača gaitā “Bayern” bija pamanījušies izvirzīties vadībā ar 2:0, tomēr cīņas gaitā “City” futbolisti spēles gaitu nosvēra savā labā, bet izšķirošos vārtus guva Džeimss Milners, kurš izcēlās 62.minūtē.

D apakšgrupas kopvērtējumā “Bayern” ar 15 punktiem sešās spēlēs tomēr saglabāja līderes godu, bet tikpat punktu iekrājusi arī Mančestras komanda. Savukārt trešajā vietā ar trim punktiem palika “Viktoria”, bet tikpat punktu arī CSKA, kam Eirokausu sezona noslēgusies.

Tikmēr A apakšgrupā astotdaļfinālam izdevās kvalificēties Vācijas vienībai Leverkūzenes “Bayer”, kas izbraukumā ar 1:0 (0:0) apspēlēja Sosjedadas “Real” no Spānijas. Uzvaras vārtus cīņas 49.minūtē guva Omērs Topraks.

Vācijas vienībai izdevās kvalificēties Čempionu līgas nākamajai kārtai, pateicoties Anglijas čempionu Mančestras “United” uzvarai ar 1:0 (0:0) pār Ukrainas klubu Doņeckas “Šahtar”.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Fils Džonss, kurš izcēlās 67.minūtē.

A apakšgrupas kopvērtējumā “United” ar 14 punktiem izcīnīja pirmo vietu, bet uz otro pozīciju pacēlās “Bayer”, kam par četriem punktiem mazāk. Savukārt trešajā vietā ierindojās “Šahtar” ar astoņiem punktiem, bet viens punkts sešās spēlēs Sosjedadas klubam.

C apakšgrupā ceļazīmi uz astotdaļfinālu izcīnīja Pireju “Olympiacos” no Grieķijas, kas noslēdzošās kārtas mačā ar rezultātu 3:1 (1:1) savā laukumā pārspēja Beļģijas klubu “Anderlecht”.

Grieķijas komanda uzvaru guva, lielākoties pateicoties diviem argentīniešu veterāna Havjera Saviolas gūtiem vārtiem, kurš 57.minūtē guva uzvaras vārtus, izvirzot “Olympiacos” vadībā ar 2:1.

Tikmēr pirmo neveiksmi piedzīvoja Francijas čempioni Parīzes “Saint-Germain” (PSG), kas ar 1:2 (1:1) izbraukumā piekāpās Lisabonas “Benfica” vienībai no Portugāles.

Tiesa, gūtais panākums neļāva “Benfica” iekļūt astotdaļfinālā.

Apakšgrupas kopvērtējumā pirmajā vietā ierindojās PSG, kas sešos mačos izcīnīja 13 punktus, bet desmit punkti “Olympiacos” rēķinā. Tikpat punktu arī “Benfica”, taču šai komandai ar Grieķijas komandu ir sliktāka savstarpējo spēļu attiecība. Tikmēr C apakšgrupas pēdējo vietu ieņēma “Anderlecht”, kam tikai viens punkts.

B apakšgrupā kārtējo panākumu izcīnīja Spānijas grands Madrides “Real”, kas ar 2:0 (1:0) izbraukumā pieveica Dānijas spēcīgāko vienību “Kobenhavn”.

Rezultātu pirmajā puslaikā atklāja horvāts Luka Modričs, bet 48.minūtē rezultāta pārsvaru dubultoja portugālis Krištianu Ronaldu, kurš ir viens no pretendentiem uz šī gada pasaules labākā futbolistu godu.

Jau vēstīts, ka Čempionu līgas mačs futbolā otrdien starp vietējo Turcijas komandu Stambulas “Galatasaray” un Itālijas čempionvienību Turīnas “Juventus” pirmajā puslaikā tika pārtraukts pārāk lielā sniega dēļ.

Rezultāts tobrīd bija 0:0.

Zināms, ka spēle tiks atsākta trešdien.

B apakšgrupas kopvērtējumā pārliecinošu pirmo vietu ieņēma Madrides komanda, kas izcīnīja 16 punktus. Tikmēr “Juventus” pēc piecām kārtām ar sešiem punktiem ir otrā, bet Stambulas vienība tikpat mačos tikusi pie četriem punktiem. Savukārt četrus punktus izcīnījusi arī “Kobenhavn”, kam Eirokausu sezona jau beigusies.

Pēc divu apļu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs turnīra astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.