×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Dabas muzejā atklās zemeņu izstādi

LETALETA

Dabas muzejā šonedēļ atklās izstādi “Garšīgās zemenes”, aģentūru BNS informēja muzeja pārstāve Elīna Pēkšēna.

Izstāde notiks no 28. līdz 30.jūnijam un tiek rīkota sadarbībā ar Jāņa Aldermaņa dārzniecību.

Muzeja pārstāve stāsta, ka zemenes, kas daudzviet tiek dēvētas par ogu karalienēm to košā izskata un vērtīgo uzturvielu dēļ, pieminētas jau Senās Romas rakstos, kur īpaši tika uzsvērtas to ārstnieciskās īpašības. Sarkano ogu kultūra aizsākās sen – 14.gadsimta meža zemeņu stādus sāka izmantot Francijas karaliskajos dārzos, bet 18.gadsimtā beigās radās pirmās dārza zemenes.

Mūsdienās zemeņu daudzveidība ir ļoti liela. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc lielumiem, krāsu toņiem, garšām, formām, nogatavošanās laika, izturības pret slimībām un augu konstrukcijas. Izstādē būs apskatāmas ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Jāņa Aldermaņa dārzniecības, Jura Švarca audzētavas “Melnalkšņi ET” un Alda Vīksnes dārziem.

Audzētāji aicinās atcerēties Latvijā piemirstās šķirnes, novērtēt vispopulārākās un uzzināt zemeņu selekcijas jaunumus. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas jaunajām tehnoloģijām, par kurām informēs Latvijas Valsts Augļkopības institūts.

Apmeklētājiem būs iespēja degustēt, kā arī piektdien un sestdien iegādāties ogas no Pūres dārziem.

Piektdien, 28.jūnijā, norisināsies Valdas Laugales no Pūres Dārzkopības pētījumu centra lekcija”Padomi zemeņu audzēšanā”.

Sestdien, 29.jūnijā, konferenču zālē notiks Jūlijas Volkovas no Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra lekcija “Augu aizsardzības aktualitātes mūsdienīgā zemeņu stādījumā”, kā arī konsultācijas.

Izstādi tklās piektdien pulksten 12.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+