×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Deputāts Liepiņš paralizē Saeimas darbu (21)

Foto - LETAFoto - LETA

Dainis Liepiņš

Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (LRA) ar savu rīcību uzskatāmi parādījis, ka viens cilvēks var ļoti vienkārši apturēt visa parlamenta darbu.

Februāra sākumā Saeima ar oficiālu lēmumu piekrita Liepiņa izdošanai kriminālvajāšanai. Vēl pirms ievēlēšanas parlamentā Jelgavas tiesā pret viņu tika ierosināta lieta par to, ka viņš savā amatpersonas deklarācijā esot norādījis nepatiesu informāciju. Pēc Saeimas kārtības ruļļa kriminālvajāšanai izdots parlamentārietis zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs. Taču Liepiņš vakar ieradās Saeimas sēdē un ignorēja Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) vairākkārtējas prasības atstāt zāli. Tādēļ prezidijs izsludināja tehnisko pārtraukumu, kura laikā visu frakciju pārstāvji kopā ar Saeimas prezidiju vērtēja situāciju. Vairākums pauda uzskatu, ka Liepiņš nedrīkstētu atrasties sēžu zālē. Taču deputāts ignorēja arī frakciju padomes nostāju un zāli neatstāja. Tādēļ prezidijs nolēma izsludināt sēdes pārtraukumu uz nedēļu, tātad neskatīti palika kopskaitā 47 jautājumi – arī jaunā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas kārtība, Izglītības likuma grozījumi, lēmumi par dažādu amatpersonu apstiprināšanu amatā vai atlaišanu.

Līdz nākamajai ceturtdienai Saeimas prezidijam jā­atrod risinājums, lai netiktu traucēts Saeimas darbs. Liepiņš pauda apņēmību ierasties arī uz nākamo sēdi. “Likuma normas man liedz piedalīties sēdē, bet neliedz atrasties zālē. Es neesmu izslēgts no 12. Saeimas sastāva, un mandāts man nav atņemts,” likumu traktē Liepiņš. Viņš arī uzskata, ka krimināllietu pret viņu safabricējusi Jelgavas “mafija” un tagad tās izskatīšana tiesā tiekot apzināti vilcināta, lai viņš pēc iespējas ilgāk nevarētu veikt deputāta pienākumus.

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS) Liepiņa rīcību uzskata par bezprecedenta necieņu pret kolēģiem un parlamentu kopumā. Vairāki prezidija pārstāvji arī atzina, ka juridiski viņi būtu varējuši pieprasīt, lai Saeimas apsardzes darbinieki izraida no zāles nepaklausīgo deputātu, bet nav šo iespēju izmantojuši, lai negrautu Saeimas prestižu. Tāda iespēja, ka Liepiņš turpinātu sēdēt zālē, bet netiktu pielaists pie balsojumiem un debatēm, neesot pieļaujama. “Deputāts, kuram liegts piedalīties sēdē, var sekot tās norisei no viesu un žurnālistu sektora. Atrodoties sēžu zāles deputātu sektorā viņš kā frakcijas vadītājs, visticamāk, dotu norādījumus kolēģiem, izteiktu replikas, tādējādi faktiski piedaloties sēdes darbā, kas viņam ir liegts,” paskaidroja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”). Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece plāno konsultēties ar Saeimas Juridisko biroju un citiem ekspertiem, lai turpmāk šādi kāzusi neatkārtotos. “Saeimā mums ir 17 sievietes deputātes, kas cienīgi strādā, bet vislielākās drāmas taisa Liepiņa kungs,” ironizēja spīkere. Vairāki Saeimas pārstāvji pieļāva, ka reālākais risinājums turpmāk būtu norīkot apsardzi, lai Liepiņš nemaz netiktu ielaists zālē.

Šonedēļ Liepiņš jau paguvis piedalīties Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēdē. Komisijas vadītājs Romāns Naudiņš (NA) skaidro, ka deputāts tikai “bijis klāt”, bet nav piedalījies ne diskusijās, ne balsojumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. “Nu kas ir bez grēka, lai met pirmo akmeni” Paskatīsimies cik tādu būs?

 2. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 3. Nav tagad saiemas priekšniekiem ko brēkāt pēc vēlēšanām . Atbildība jāprasa no Cimdara kantora – ko tad neizpētīja DEPUTĀTU KANDIDĀTU SARAKSTUS- pirms vēlēšanām. Tad nebūtu tagad cirks jāskatās.

 4. To kropli Saeimā ievilka Artuss (Arturs) Kaimiņš.

 5. Ko, joprojām paralizē? Tas ir smieklīgi. Tas, ka viens furunkuls var paralizēt visu parlamenta darbu, nav pat smieklīgi.

 6. Tml.problemu risināšanai ir paredzēti Saeimas drošibas dienesta darbinieki, kuri dežurē pie plenārsēžu zāles. JA kādam ir liegta pieeja ieejai plenarsēžu zālē – par to jārūpējas apsardzes darbiniekiem. Un kārtība ir attiecināma ne tikai pret Saeimas darbiniekiem un viesiem, bet arī deputatiem. Ja kādam kaut kas nav saprotams, Saeimas prezidija pārstāvjiem ir iespēja apsardzes darbiniekiem atgādināt viņu pienākumus.

 7. vinu uz rehabilitaciju cietumaa…

 8. Kas tad tā par Saeimu, kuras darbu viens pats Liepiņš var paralizēt?????

 9. Skumji un nožēlojami! Kas tas par tādu “darbu”, ko var paralizēt viens “nepieradinātais”? Ko dara pārējie, ja nespēj tikt galā ar vienu nedisciplinētu tautas kalpu? Pašiem smieki nenāk?

 10. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

  Cienijamās Deputātes un Godātie Deputāti!
  Jūs, Saeimas sēdē devāt šādu svinīgu solījumu un parakstījāt:
  “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”
  Es cerēju, ka saņemšu atbildes uz iepriekšējām vēstulēm, kuras nosūtītas elektroniski 14.novembrī, 17. Decembī rakstiski caur pieņemamo kabinetu. Deputāti atsaucās, bet neviens neatbildēja pēc būtības uz minētiem jautājumiem.
  Jūsu apstiprinātā Valdība vērēnīgi 16.janvarī atmaksā 1,2 miljardi eiro parāda atbilstoši aizņēmumu atmaksas grafikam. Cik daudzi būs jāmaksā aizdevējiem šogad? Jūs taču budžetu apstiprinājāt atbilstoši Satversmes 66. Pantam! Vai tad atmaksas Grafika tur nebija? Kā varējāt apstiprinājāt? Cik vēl būs Jāmaksā???
  Satversmes 68. pants pieprasa, ka Valdības noslēgtie starptautiskie kredītlīgumi ir jāapstiprina Saeimas sēdē! Piemēram, līgums – 7,5 milajrdi lielo kredītu, kurš Saeimā ir balsojis par apstiprināšanu?
  Kā pildās likumu par „Latvijas Banku”, kas ir Saeimas kontrolē:
  1) Kur Latvijas banka izlietoja konfiscētas bankas „ Bankas Baltija” (BB) īpašumus? BB īpašnieki kopš 25. Maija 1995.gada ir Latvijas Bankas un Finanšu ministrijas;
  2)Kāpēc tika apmaksāti Stokholmas 2004. gada tiesas izdevumi 74 miljoni;
  3) Kur palika 100 latu zelta monētas, sakara ar eiro ieviešanu?
  Pašreizejā Latvijas teritorijā vajadzēja būt 273 642 lauku sētām, kā ražošanas uzņēmumiem.To paredz AP pieņemtais 1993.gada 30. Martā Lēmums un Likums par īpašumu atdošanu. Valdība, pamatojoties uz MK Noteikumiem Nr. 130 no 17.marta 2015 gada, 11. Panta visus ES fondu līdzekļus Valsts kase ieskaita valsts ieņēmumos, tajā skaitā arī lauksainiekiem paredzētos 4,4 miljardus eiro.
  Lūdzu Jūs, cienītās Deputātes un godātie Deputāti, izvērtēt savu attieksmi un darbību pret Latvijas valsti un saviem solijumiem vēlētājiem. Uz 1934.gadā 15.maiju 38 deputāti paši nolika savus mandātu un 18 deputātus Saeima izdeva krimināl vajāšanai. 16. Maijā uz Saeimas sēdi ieradās 32. Deputāti.
  Lūdzu izvērtējiet savu darbu! Lai Jums pietik drosmes pieņemt Lēmumu pašiem atlaist Saeimu, jā neko nevarat darīt valsts, savu bērnu un mazbērnu labā.

 11. Ja deputāts atklāti nepakļaujas Saeimas kārtības rullim, ir jāpieaicina apsardzes vīri un “jāpalīdz”
  viņam to ievērot un jāierāda vieta, kur viņš drīkst atrasties. Prezidijs laikam apjuka, nezinot kā ar nekauņu tikt galā. Kas tas par likumu pieņēmēju, kurš pats neievēro likumu? Vispār LRA deputāti Saeimā dara visu ko, tikai ne savu tiešo darbu.

 12. Ha,ha, nudien smiekli nāk. Cik deputātu pa visiem demokrātijas gadiem neuzrāda TĪŠI deklarācijās to, ko negrib uzrādīt. Nu- un kas ir bijis ? Nekas ! Te atrada vienu latviešu grēkāzi, un nu visi brūk virsū, UN ĒD. Paskataties uz sevi, zagļu bandas locekļi. Neviens neesiet tik tīrs, kā sevi vēlaties parādīt. Un cik cilvēku tika noslepkavots Zolitūdē ? Un visi augstmaņi sēž sakarsušām pakaļām savos krēslos. Fui, cik nekaunīgi.

 13. Ko tas viņi tur strādā – viss pārdots un novests līdz kliņķim.

 14. .................... Atbildēt

  ja kāds ievēl kriminālizmeklēšanā esošu, nevajag vismaz žēloties

 15. viņš kā centrāltirgū jūtas, būs arī spirķik sigaretki

 16. valsts smadzenēs-saeimā no ļaundabigais audzejs,….jāoperē….jāpasteidzina Jelgavas tiesa lai iedot 3 gadus sroku..

 17. Pilnīgi atbalstu deputātu, kas mēģina kalpot saviem vēlētājiem. Ambīcijas, ko pauž Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”) un Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece ir bez pamata – kā tādu “mazu cicu” spīts, ne saprāts un šādi izteicieni nepelna publiskas personas viedokļa ievērību, bet gan liecina par nekompetenci un rīcībnespēju. Liegt vai neliegt piedalīties Saeimā deputātam savā piekrišanā kalpot tautai ir noteikuši ar savu labās ticības privāto gribu vēlētāji, Latvijas Republikas pilsoņi, saskaņā ar to, ka tikai vēlētāji ir cilvēki un viņiem ir vienīgi šīs vēlēšanas tiesības un privātā griba – saskaņā ar Civillikuma 847.panta noteikto likums un privātā griba ir nedalāma, un vispārzināmo – demokrātija beidzas tur, kur sākas tiesību aizskārums..

 18. Būtu atslēguši viņa pulti un viss.
  Sataisīja skandālu tur, kur nevajag.

Draugiem Facebook Twitter Google+