Latvijā
Izglītība

Fotostāstu konkurss skolēniem0

Publicitātes foto

Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par dabas bioloģisko daudzveidību un mudinātu to iepazīt klātienē, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar izglītības uzņēmumu “Lielvārds”, Dabas aizsardzības pārvaldi un Vid­zemes Augstskolu aicina piedalīties fotostāstu akcijā “Cilvēks vidē”.

“Mums nav jācenšas dabu pārveidot, bet jāmācās tajā dzīvot. Šobrīd aizvien vairāk laika pavadām virtuālajā vidē, tomēr ļoti būtiski ir pašiem doties pretim piedzīvojumiem dabā. Ar akciju “Cilvēks vidē” vēlamies atgādināt, cik nozīmīgas un daudzveidīgas dabas vērtības ir Latvijā. Aicinām bērnus un jauniešus doties dabā, sakļauties ar to un saprast cilvēka un dabas vienotību,” teic UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas zinātnes sektora vadītāja Sarmīte Pulste.

Dalībnieku uzdevums ir doties uz kādu no četriem Latvijas nacionālajiem dabas parkiem (Gaujas, Ķemeru, Rāznas, Slīteres) vai Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu; nofotografēt sevi vai kādu citu personu vai personu grupu tā, lai tā sakļautos jeb saplūstu ar dabas ainavu. Tas var būt lauku, mežu, purvāju vai ūdeņu teritorijā, tāpat tas var ietvert kādu no Latvijas dabas pieminekļiem. Fotogrāfija jāievieto līdz 30. septembra pulksten 17 vietnē “www.darini.lv” kopā ar īsu vēstījumu par attēlā redzamo vietu un tās nozīmi autora dzīvē. Akcijā var piedalīties jebkurš skolas vecuma bērns vai jaunietis.

LA.lv