×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. februāris, 2013
Drukāt

Gārsa avenēs

podagras_garsa

“Dodiet, lūdzu, padomu, kā aveņu stādījumā atbrīvoties no gārsas. Pirms stādīšanas augsni sagatavojām kārtīgi, taču dažu gadu laikā nezāles ieauga no kaimiņu teritorijas. Kā apkopt stādījumu?
” V. Zariņa 
Dobeles novadā

 

Latvijas Augu aizsardzības 
pētniecības centra Nezāļu pētniecības grupas asistente Zane 
Mintāle stāsta, ka podagras gārsas ierobežošanai aveņu stādījumā varētu izmantot herbicīdu basta. Tas ir universāls preparāts, kas paredzēts gan daudzgadīgo, gan īsmūža viendīgļlapju un divdīgļlapju nezāļu ierobežošanai. Strādājot ar muguras smidzinātāju, lieto 1,25 – 2 % darba šķidrumu (125 – 200 ml preparāta uz 10 litriem ūdens). Ar šādu daudzumu 1,25 % darba šķidruma var apstrādāt vismaz 210 m2, bet ar 2 % darba šķidrumu pietiek 330 kvadrātmetriem. Tā kā augi herbicīdu uzņem caur zaļajām daļām, jāuzmanās, lai nekaitētu aveņu stādiem. Izmantojot ķīmiskos preparātus, noteikti kārtīgi jāizlasa lietošanas instrukcija un jālieto individuālās aizsardzības līdzekļi.

Mazdārzā, kur avenes aizņem nelielu platību, labāk iztikt bez ķimikālijām. Ja stādījumā regulāri izravē gārsas sakneņus, ja šīs nezāles appļauj visās dārza vietās, no tām var atbrīvoties. Galvenais –
 nedrīkst ļaut gārsai ziedēt, jo tad tā izplatās vēl intensīvāk. Lai nezāles atkal neieaugtu no kaimiņu dārza, uz robežas zemē der ierakt skārda vai plastmasas gabalus, kas aizšķērso ceļu sakneņiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+