Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
5. decembris, 2015
Drukāt

Glābēji 43 reizes devušies novērst vēja radītos postījumus

Foto-LETAFoto-LETA

Kopš piektdienas pēcpusdienas, kad Latvijā sāka pastiprināties vēja brāzmas, līdz 5.decembra rītam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki devušies uz 43 izsaukumiem, kas saistīti ar stiprā vēja nodarītajiem postījumiem.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste, Rīgas reģionā saņemti 17 ar vēja postījumiem saistīti izsaukumi, Vidzemē – 13, Zemgalē un Kurzemē – pa pieciem, bet Latgalē – trīs izsaukumi. Pēdējās stundās, pierimstoties vējam, nav saņemti arī jauni izsaukumi.

Kā ierasts, pārsvarā glābēji atbrīvojuši ceļus no vēja nogāztiem kokiem vai zariem, kā arī aizvākuši vēja atrautas jumta pārseguma daļas.

Piemēram, Rīgā, Pētersalas ielā, no neapsaimniekotas mājas vakar bija norauts skārda gabals aptuveni 20 kvadrātmetru platībā, savukārt Ģertrūdes ielā no ēkas skursteņa bija norauts skārds un nokrituši vairāki ķieģeļi, bet Kronvalda bulvārī no ēkas vējš bija norāvis piestiprināto reklāmas plakātu.

Kā ziņots, no vakardienas pēcpusdienas līdz nakts otrajai pusei Latvijā pūta stiprs vējš. Spēcīgākās vēja brāzmas tika fiksētas Liepājas ostā un Ainažos, kur to ātrums sasniedza 26,5 metrus sekundē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sinoptiķi prognozē, ka vējš atkal pastiprināsies šīs dienas otrajā pusē, kad brāzmās tas var sasniegt ātrumu 20-23 metri sekundē. Lai gan stiprs vējš tiek prognozēts visā Latvijas teritorijā, spēcīgākās brāzmas varētu būt gaidāmas Kurzemes piekrastē.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+