Reklāmraksti

Granulas, gāzes apkures katls vai vecā, labā malka: kuru apkures veidu izvēlēties?0

Publicitātes foto no Shutterstock.com

Lai gan ārā joprojām valda vasara, aiz kalniem nav rudens, kas nāk komplektā ne vien ar glīti iekrāsotām koku lapām, bet arī zemāku gaisa temperatūru, aktualizējot jautājumu par apkuri.

Šajā rakstā uzzināsiet, kādas priekšrocības sniedz gāzes apkures katli, kāpēc arvien iecienītākas kļūst granulas, un kādos gadījumos piemērotākā izvēle ir malkas apkure!
Malkas apkure patiks čaklajiem un taupīgajiem

Vienkāršākais, nereti ekonomiskākais, taču arī laikietilpīgākais apkures veids ir malkas apkures katls vai krāsns. Jārēķinās, ka, izvēloties ēku apsildei apkuri ar malku, vieta jāatvēl arī malkas šķūnim vai kādai citai piemērotai vietai, kur to uzglabāt, un malkas krājumus regulāri vajadzēs papildināt.

Turklāt, ja vēlaties ietaupīt, malku arī pašam vajadzēs skaldīt un kraut šķūnī, jo, iegādājoties jau gatavu, sausu malku, jārēķinās ar daudz lielākiem izdevumiem.

Publicitātes foto no Pixabay.com

Kā malkas apkures plusi jāmin salīdzinoši nelielā apkures katla vai krāsns cena, turklāt, ja Jūsu īpašumā ir mežs, kur varat iegūt malku, apkures izmaksas būs nepārspējami zemas. Un, ja mājās ir krāsns vai kamīns, papildus odziņu piešķir dzīvā uguns liesma!

Nedaudz vienkāršāka ir brikešu izmantošana – tās aizņem daudz mazāk vietas, nav jāžāvē un jāsagatavo, kā arī izceļas ar lielāku siltumietilpību nekā malkai. Tomēr, tās izmantojot, jābūt piesardzīgam, jo ar briketēm krāsni iespējams pārkurināt.

Granulu apkures katls kļūst arvien iecienītāks

Ja ar malkas sagatavošanu neesat uz Tu un vēlaties, lai apkures process būtu vienkāršāks, piemērota izvēle ir granulu apkures katls. Tajā tiek bērtas granulas, turklāt ietilpīgākie katli ar granulām jāpapildina vien reizi dažās dienās (tas atkarīgs no tvertnes tilpuma un apkures intensitātes).

Modernākajiem granulu apkures katliem ir automātiska granulu padeves sistēma, kas pati parūpēsies par nepieciešamo temperatūru telpās, kā arī pašattīrīšanās funkcija. Un, kas nav mazsvarīgi – šādas apkures izmantošanai ir visai draudzīga dabai.

Granulu apkures katls
Publicitātes foto no Shutterstock.com

Taču jāņem vērā, ka būs nepieciešams atrast vietu granulu uzglabāšanai, un katlu, kā arī tā degli regulāri vajadzēs tīrīt.

Gāzes apkures katli – maksimāls komforts

Ja Jūsu mājoklī pieejama centrālā gāze, pats ērtākais risinājums ir gāzes apkures katls. Tā kā tas siltuma radīšanai izmanto gāzi, mājās vai dzīvoklī nevajadzēs atvēlēt vietu kurināmā uzglabāšanai, apkure nekaitēs videi, turklāt viss process būs pilnībā automatizēts.

Pat vēl vairāk – modernākie gāzes apkures katli ļauj iestatīt dažādus siltuma režīmus un tos vadīt attālināti, izmantojot viedierīci. Kā arī, izmantojot temperatūras sensorus, apkures katls pats pratīs pielāgoties, lai temperatūra telpās būtu nemainīga.

Publicitātes foto no Shutterstock.com

Runājot par apkures katlu apkopi, jāpiemin, ka Jums pašam nav jādara itin nekas, taču tas nenozīmē, ka apkope nav nepieciešama – parasti reizi gadā to būs jāuztic speciālistam.

Un kā ar alternatīvām?

Protams, šie nav vienīgie apkures veidi; pastāv arī citas opcijas:

Siltumsūknis – siltumu ņem no zemes dzīlēm vai gaisa, tādējādi izceļas ar draudzību dabai, taču tas ir visai sarežģīts un dārgs risinājums;

Saules un vēja enerģija – ļoti ekoloģisks, taču arī dārgs siltuma ieguves veids, kas liek paļauties uz laikapstākļiem;

Elektrība – pats dārgākais veids, kā apsildīt telpas, tādēļ elektriskie sildītāji praktiski nekad netiek izmantoti kā vienīgais siltuma ieguves avots.

Līdz ar to varam secināt, ka vismaz pagaidām gāze, granulas, briketes un malka joprojām ir cilvēku iecienītākais siltuma avots, bet katram no tiem ir gan savi plusi, gan mīnusi, kas jāņem vērā.

Arī Jums nepieciešams jauns malkas, granulu vai gāzes apkures katls? Varbūt esat kvalitatīvas krāsns meklējumos? Ja tā, ienāciet un aplūkojiet internetveikala Precesdarbam.lv piedāvājumu – šeit atrodamas ne vien krāsnis un apkures katli, bet arī to aksesuāri, izdevīgas cenas un pieredzējuši darbinieki, kuri neatteiks konsultāciju!

LA.lv