×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

IeM valsts sekretāre: Kļūda bija samazināt pabalstus bēgļiem (56)

Foto-LETAFoto-LETA

Kļūda bija Latvijā samazināt pabalstus bēgļiem, kas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc šie cilvēki neintegrējas Latvijā un ir aizbēguši tālāk uz Rietumeiropu, šādu viedokli šorīt LTV “Rīta panorāmā” pauda Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Taujāta, kas ir atbildīgs par nesekmīgo bēgļu integrāciju, ierēdne atturējās nosaukt konkrētas personas, vien uzsverot, ka starptautiskie kolēģi bēgļu iekļaušanas programmu esot novērtējuši kā labu. Nedomāju, ka būtu jautājums par kādas amatpersonas atbildību, bet ir jāmeklē iespējas uzlabot programmas izpildi, piebilda Pētersone-Godmane.

Pētersone-Godmane gan atzina, ka bēgļu iekļaušanas sadaļa Latvijā nav sekmīga, un lielākās problēmas tās sekmīgai darbībai ir jau minētais samazinātais pabalsts un nespēja atrasts bēgļiem dzīvesvietas, kurām būtu jābūt pieejamām uz bēgļa statusa piešķiršanas brīdi.

Vērtējot, vai ir iespējas kādas sodas sankcijas pret Latviju, ierēdne atzīmēja, ka vārda tiešā nozīmē tādas nav iespējamas, jo tās nav paredzētas, bet politiskā uzticēšanā Latvijai gan varētu kristies. Sliktākā situācija varētu izveidoties, ja no Latvijas aizbēgušie bēgļi patvērumu Rietumeiropā sāks pieprasīt atkārtoti, kas liecinās, ka Latvija nav izpildījusi savas saistības un “tad tas nāks bumeranga efektā atpakaļ”.

Kā vēstīja LTV, no 23 bēgļiem, kurus Latvija uzņēma Eiropas Savienības (ES) bēgļu pārvietošanas programmā un kuri ieguvuši patvēruma statusu, 21 cilvēks jau ir Vācijā.

Piemēram, trīs bērnu māmiņa no Sīrijas Bunana, kura vēl jūlijā klāstīja par plāniem iekārtot dzīvi Latvijā un jau nedaudz runāja latviski, stāstījusi, ka Latviju pametusi, jo valsts sarūpētais mentors nekādi neesot spējis palīdzēt atrisināt sadzīves problēmas. Visbeidzot naudu pirmajai iemaksai par dzīvokļa īri viņa nolēmusi prasīt brālim, kas dzīvojot Vācijā, taču rezultātā augusta pēdējās dienās ģimene sakravājusi visu savu iedzīvi un pie brāļa devušies paši.

Tā dēvētajā bēgļu uzņemšanas plānā iesaistītās institūcijas oficiāli par bēgļu aizbraukšanu neesot informētas. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) aģentūrai LETA skaidroja, ka saskaņā ar pašreizējo likumdošanu patvēruma statusa saņēmējam pēc statusa iegūšanas Latvijas valsts nav jāinformē par savu vēlēšanos pamest Latviju. Ja patvēruma saņēmējs nevēlas Latvijā dzīvot, tad viņam tāpat kā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir brīva iespēja ceļot un pārcelties pie radniecīgām kopienām uz citām Eiropas valstīm.

Arī Labklājības ministrijā un biedrībā “Latvijas Sarkanais krusts”, kas nodrošina ārvalstniekiem mentora pakalpojumus, aģentūrai LETA atbildēja, ka tām nav informācijas par ārvalstnieku plāniem pārcelties uz dzīvi citā valstī.

Katram patvēruma statusu saņēmušajam ārvalstniekam Latvija mēnesī maksā 139 eiro pabalstu, kā arī 97 eiro par katru nākamo ģimenes locekli. Alternatīvo statusu saņēmušajiem pabalstu maksā deviņus mēnešus pēc statusa piešķiršanas, bet bēgļa statusu ieguvušajiem pabalstu maksā veselu gadu.

PMLP skaidroja, ka pabalsta izmaksu var pārtraukt, ja persona ir mirusi, ja persona gūst ienākumus, kas pārsniedz valstī noteikto minimālo darba algu vai arī ja persona par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu notiesāta ar brīvības atņemšanu. Tāpat pabalsta izmaksu var pārtraukt, ja persona iztikas līdzekļu deklarācijā norādījusi nepatiesas ziņas un zaudējusi bēgļa vai alternatīvo statusu.

Pamatojoties uz iepriekš minētajiem noteikumiem, PMLP neesot tiesiska pamata bēgļiem vai personām ar alternatīvo statusu, kas vairs neuzturas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, neizmaksāt attiecīgo pabalstu.

Patvēruma likumā ir noteikts viens kritērijs, kas ļauj saņemt pabalstu bēglim vai personai ar alternatīvo statusu, – ja personai nav cita iztikas avota. PMLP gan norādīja, ka ir sagatavoti grozījumi Patvēruma likumā. Iekšlietu ministrija, Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija pēc padziļinātas situācijas izpētes izstrādāja pieeju, kas maina līdz šim piemērotos pabalstu izmaksas principus un kārtību, nemainot uzturēšanās pabalsta apmēru un izmaksai noteikto kopējo termiņu. Plānots sasaistīt pabalstu darbspējīgā vecumā esošām personām ar reģistrēšanos Nodarbinātības valsts aģentūrā un bezdarbnieku pienākumu, tostarp darba meklēšanas un piemērotu darba pienākumu pieņemšanas, pildīšanu un nodarbinātību. Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā 2017.gada janvārī.

Šogad pabalsta izmaksa atsevišķos gadījumos tika atteikta vai pārtraukta, pamatojoties uz likumā noteiktajiem punktiem – par ienākumiem, kas pārsniedz minimālo darba algu, un nepatiesu ziņu sniegšanu iztikas līdzekļu deklarācijā.

Papildus PMLP atgādina – ja patvēruma meklētājs iepriekš nebrīdina Patvēruma meklētāju centra administrāciju par ilgstošu prombūtni un pamet centru, finansiālais atbalsts – dienas nauda trīs eiro apmērā – no PMLP puses netiek sniegta.

Jau ziņots, ka Latvija atbilstoši ES pārvietošanas programmai no Eiropas dienvidvalstīm un Turcijas jau uzņēmusi 69 patvēruma meklētājus. Daļa no patvēruma meklētājiem jau pārtapuši patvēruma saņēmējos. Pirmās ģimenes ieradās februāra sākumā. Kopumā pagaidām no pārvietotajām personām bēgļa statusu ir ieguvušas piecas personas, savukārt alternatīvo – 18 personas.

Valsts pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no ES valstīm – Grieķijas un Itālijas -, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm – šobrīd tas notiek no Turcijas. Pēc nogādāšanas Latvijā, PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu – bēgļa vai alternatīvo statusu. Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk, nelikumīgi, caur zaļo robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (56)

 1. Un kapēc bēgļi bēg no Francijas? Atbildēt

  Vai arī Francijā ir jāpalielina pabalstus bēgļiem?

 2. Kļūda ir tā ka šī vecene atrodas valsts AMATĀ. Vēlētāj ,KĻŪDAS ir jalabo !

 3. Kļūda ir diskriminēt un nemīlēt savas valsts pilsoņus ! Kļūda ir Godmanes kundze un viņai līdzīgi domājošie valdībā!

 4. man negribas kļūt rupjai, bet ir pilnīgi piegriezies lasīt visas šīs skolnieciskās frāzes, domu graudus un izdarības ikdienas Latvijas medijos. VAI TIEŠĀM GODMANE NESAPROT, KA TIE CILVĒKI(BĒGĻI) NAV STULBI? KA VIŅI IEPAZINA LATVIJAS CILVĒKU DZĪVI – BEZDARBU, NENORMĀLI ZEMĀS ALGAS, CILVĒKU EMIGRĒŠANU NO VALSTS NABADZĪBAS DĒĻ, TO, KA ŠĀDOS APSTĀKĻOS – PIE TĀDĀM ALGĀ UN CENĀM, NEBŪS IESPĒJAMA NORMĀLA DZĪVE UN BĒRNU AUDZINĀŠANA? VAI TIEŠĀM GODMANE DOMĀ, KA PĀRIS DESMITU EIRO LIELĀKS PABALSTS BŪTU ŠOSC CILVĒKUS KĀ GLUPUS AUNUS NOTURĒJIS ŠEIT? Vai Godmanei nešķiet NELIETĪGI tas, ka BĒGĻI SAŅEMTU LIELĀKUS PABALSTUS, NEKĀ IR LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU MINIMĀLĀ ALGA, PENSIJAS, BĒRNU UN INVALĪDU PABALSTI? Dažreiz liekas, ka te “augšās”ir tāda aprobežota pirmklasnieku domāšanas un reakcijas. Slimam jāpaliek, visu laiku lasot “brīnumus”, ko pasniedz mums mūsu …eh…..

 5. No Latvijas nebēg amatpersonas, ierēdņi un tie iedzimtie, kas ilgstošā laika periodā iemācījušies izdzīvot spartiski. Neviens normāls “bēglis” uz tādiem apstākļiem Eiropā nav atbraucis. Par ierēdni kļūt uz sitiena nevar, bet spartiska dzīve nav ilgotais mērķis:) Protams, ka viņi bēg prom.
  Godmanes k-dze, vispirms valsts aparātam jāpilda saistības pret pilsoņiem (visiem, nevis tikai amatpersonām un pietuvinātajiem) un tikai tad pret bēgļiem.

 6. ir nemillet savas valsts pilsoņus …nu tos ,kas dzivo ar to ko piešķīrat pensija ,pabalstos un utt.

 7. Uzjautrināja noskaņojumu uz visu dienu!! 😀 “Vienotība” reibina – jo stulbāk jo labak. tā tik uz priekšu!!! SA-RAUJ!! 😀

 8. Ja ne tikai begli,bet ari Latvijas iedzivotaji beg prom no Latvijas,tad te kautkas nav kartiba ar valsti un tiem, kas sevi par politikiem deve.

 9. Tie “bēgļi” laižas ne tikai no Latvijas, bet pat no vēl nabadzīgākās Šveices… un kāpēc šamie nepaliek Lietuvā,Igaunijā,Polijā, bet nē Vāciju viņiem gandrīz visiem vajag tā ka acīs cērtas ..

  • notām valstīm, bēgļi nelaižas. viņi laižas no Latvijas, jo te labi dzīvo tikai amatpersonas un pietuvinātie.PĀRĒJIE – IZDZĪVO kaut kā nebūt. ieskaitot sirmgalvjus, bērnus un invalīdus – TIE NEKUR NEVAR AIZBĒGT.

 10. sito nekauniibu

 11. Kļūda bija neiebāzt aiz restēm Latvijas postītāju, kas lika sagraut cukurrūpniecību un sagriezt zvejas kuģus un turpat tos, kas cenšas izpostīt pēdējo, kas no Latvijas palicis.

 12. Ilze padomā labāk par saviem cilvēkiem,kāpēc mūs apliek un apliek un ceļ lielākus nodokļus un mēs knapi tos maksājam un laukos aina ir vēl bēdīgāka,pesionāriem iet gaužām grūti.ne viņi var sev kārumu,ne zobārstu atļauties,nerunāsim par teātri,kādu izklaidi,gan jau arī daudziem lielpilsētā iet pat ļoti grūti,tās tantītes kurām vajadzēja sapucētām būt,atpūsties pensijā,daudzi knapinās sēž tumsā,lai tikai kaut ko ietaupa,te bāc latvenergo izdrāž uz pilnu klapi taupītājus!!!
  Lai lasās tie mežoņi no kurienes nākuši!!!

 13. Pretīgie mellie lopi saņem pabalstos vairāk kā mēs!!! Ārā, prom no Latvijas! Man Rīgas Sociālais dienests atteica pabalstu mātes nāves gadījumā! Man 3.inv.grupa, 69 eiro pensija, trūcīgās personas statuss. Un nepiešķira nevienu kapeiku!!! Tiem lopiem tiek apmierinātas visas viņu pamatvajadzības, bet mam jārij ES pārtiku paku smirdīgā eļļa un makaroni!!!!

  • nelamā tos cilvēkus (bēgļus). Lamā tos, kas pieņem savu tautu iznīcinošus likumus! ne jau bēgļi pielemj sev pabalstus, un ne jau bēgļi Latviju iedzina nabadzībā.

 14. vēlēšanās pa skuju taku aizies visas velkamistu un tolerantliberastu “pārtejas” ar visiem saviem kangarēniem un kangarenēm!

 15. Kļūda bija vispār tos parazītus vest uz Latviju un pabalstu tūristiem piešķirt bēgļa statusu un vispār kaut ko maksāt…Īstie bēgļi dzīvo bēgļu nometnēs tuvākajās kaimiņvalstīs un gaida iespēju atgriezties savās mājās… Lūk, tiem cilvēkiem būtu materiāli jāpalīdz izdzīvot un atgriezties mājās pēc situācijas uzlabošanās, nevis jābaro pasaules klaidoņus, kas nelikumīgi laužas pāri suverēnu valstu robežām (tūkstošiem kilometru attālumā no tā kara) un vēl kaut ko pieprasa…

 16. kļūda ir pati IeM valsts sekretāre…lai atver savu maciņu un no tā palielina “bēglīšiem” pabalstus, pati arī lai padalās ar savu “mājoklīti” – cerams, ka tur būs mierīgi un ideāli apstākļi no kara aizmukušajiem…
  jautājums – vai joprojām aizmukušo kontos tiek ieskaitīts šis “niecīgais” pabalsts???…domāju, ka sekretārei būtu jāuztraucas par šo naudas izšķērdēšanu, nevis par “samazināto” bēgļu pabalstu, kas īstenībā ir lielāks par daudzu mūsu pašu iedzīvotāju iztikas līdzekļiem, it sevišķi jau par 11.- eiro lielo bērnu pabalstu!…

 17. Aizkustinoši naiva tā tuklā ilzīte savā augstprātībā un viszinībā!

 18. Protams,bēgļiem nepatīk-viņi aibrauc. Lai noturētu,mūsu valsts maksās lielākus pabalstus. Eiropas Savienība viņus aizstāvēs. Bet kas aizstāvēs mūs,tos,kas palikuši dzīvot šeit un nav aizbēguši?

 19. Šādas pašas GARANTIJAS un pakalpojumi ir jāsniedz Latvijas valstī mītošajiem bezpajumtniekiem. Tas ir valsts drošības jautājums, Tad samazināsies slepkavības, zagšanas, laupīšanas, dedzināšanas, kas nemitīgi apdraud Latvijas pilsoņus.

 20. Bagātais nekad nesapratīs nabago!Pārēdusies mamzele!!!!!Otrs Dombrovskis Briselē!!!!
  Gatavi ielīst pakaļpusē ES.Ko liks to darīsim!Savējos mērdēsim badā!

 21. Labak butu vairak uztraukusies par saviem iedzivotajiem.nu ja mazak IEBAZISIET SAVAS KABATAS

 22. Pag,pag nu tik saksies godmanei finanses piegrieza.Kur barosies?

 23. Butu labak padomajusi par Latvija dzivojosiem maznodrosinatiem….KAUNS ….(((

 24. Ir nugan neaptesta!!! Begli seit nekad nepaliks ,visi laidisies lapas tapat kaa laizas pati musu tauta, problema ir tados kaa godmanes kundze, parupejies par savu tautu , nelic vinai izmirt, dod iespeju stradat par labi apmaksatu algu, te pasiem nav kur dzivot par ko vispar trulaa Godmane runaa!Ja jau esi tik gudra,pelni daudz. Tad maksa no savas kabatas! Tauta !!! Vai tiesam nevienam nav pieriebies musu valsts bezrupiba pret savu tautu!!!

 25. Lai jau godmaņpaps un viņa tagadējā go ..s piemet ,jo iegrābuši valsts kasē ir krietni daudz ! U

 26. Mums tautiesiem atskiriba no Godmanes teikta sie begli nav vajadziigi!!!! Tautas viedokli neviens nav uzklausijis…
  pati tauta ikdiena velk dzivibu ar minimaliem iztikas lidzekliem, lai varetu seit uz vietas Latvija izdzivot.. maksajiet mums latviesu tautai par katru nakamo gimenes locekli 97 Euro-bernus vismaz aprupesim un domasim par Latvijas nakotni, vai ja Jums nav kur nauda likt atdodiet to sirmgalvjiem, kas visu savu muzu godpratigi stradajusi un tagad vecumdienas mirst baadaaa…..Uzreiz Eiropai varejat pateikt mums pasiem nepietiek prieks saviem tautiesiem samaksat adekvatas algas un pensionariem pensijas, lielaka dala tautiesi ir izbraukusi, lai vel uzturetu kadas badmiras- kuras stradat negrib…izglitoties negrib…..tautai algu pieliek par 10 Euro….valdibai simtos -Super attieksme!!!!! Ikviens sava dzive grib iegadaties savu majokli-dzivokli, maju, bet pat stradajot tadas iespejas nerodas!!!!! Visa dzive ikvienam ir viens vienigs kredits un lizings, pat ledusskapis sadi jaiegadajas-tiem kas strada un nodoklus maksaaa!!! Begli jau uzreiz velas visu!!!!!! Dzeniet vinus Latgale-lai apstrada laukus, nodrosiniet ar darbu Kurzeme zivju cehos, gateros un mezos-redzes un nobaudis seit sanemtas maizes gardu!!!!!!! Paldies Dievam ka visi begli aizbegusi un pastastis, ka seit nav jaatgriezas, jo es nevelos lai mani berni pec gadiem tiktu apdraudeti-nedz aplaupiti, nedz izvaroti no so zveru puses, jo tie nav cilveki….Mums iedzivotajiem ir tiesibas uz drosu vidi sev,saviem berniem un vecakiem!!!!!!!!

  • VIŅI NEDRĪKST EIROPĀ ATKLĀT, KĀDAS IR LATVIJAS SKOLOTĀJU ALGAS, SIRMGALVJU PENSIJAS, INVALĪDU PABALSTI, BĒRNU PABALSTI UN MINIMĀLĀ ALGA…VIŅI TO DROŠI VIEN NEKUR NESAKA, BET PASAKA VIDĒJO ALGU VALSTĪ. TAS JAU NEKAS, KA RĒĶINA PĒC FORMULAS: Ilzīte saņem 200 eiro, bet Kārlītis – 3000. tātad 3000+200= 3200 :2= 1600. Tātad vidējā alga ir 1600. Es domāju, ka viņi noklusē daudz ko. Diez vai kāds tajā ES galotnē zina, kā PATIESĪBĀ dzīvo lielākā daļa Latvijas ļaužu -arī čaklie, izglītotie darba cilvēki.

 27. Nu ja, pat bēgļi nevēlas dzīvot tādos apstākļos kā latviešu tautai jādzīvo. Kur nu vē emigrējošos latviešus atsaukt atpakaļ. Valdībai vajadzētu izdarīt secinājumus, ka Latvijā dzīves apstākļi ir tik necilvēcīgi, ka pat bēgļi aizbēg kā no kara zonas un steidzami pieņemt mērus dzīves līmeņa paaugstināšanai, bet nu kur nu – prātiņš par īsu…

 28. Lai tik muk prom! Mums vini nemaz nav vajadzigi. Drizak jauztraucas par musu tautiesiem, kas spiesti braukt prom.
  Laikam jau tur augsa nevienam smadzenes vairs nav.Smadzenu vietu ienemusi tauki!Vai tiesam neviens neredz un nedzird, ka mes seit dzivojam!

 29. Varēja pie viena Pētersoni un vēl dažus paķert līdzi…

 30. Vajadzētu kā Koļegovu pakratīt,abus ar Godmani.Tikai žēl ka baidās,nedarīs jau neviens.Tīri lai masku norautu un to teātri izbeigtu.

 31. Vilku neizdosies integret – tik un ta uz mezu skatisies.

 32. Vai Godmaņkundze nevarētu izskaidrot mums kāpēc latvieši spiesti emigrēt prom no Latvijas? Par ko tas liecina citām valstīm? Bet tas jau nevienu neinteresē. Tāpat kā tiem bēgļiem neinteresē tā bada zeme Latvija.

 33. Ko var ņemties par tiem bēgļiem. Man liels prieks,ka viņi paši pamet Latviju. Būtu labāk uztraukušies par Latvijas pamatiedzīvotājiem,bērniem un sirmgalvjiem. Vaimanā tik,ka mirstība lielāka par dzimstību. Kā tad nebūs,ja ar atalgojumu un bezdarbu dvēseli nevar pavilkt viens cilvēks,kur nu vēl ģimene,cilvēkiem nav ,kur dzīvot,un ,ja nav sava mitekļa,tad par kādu daudzbērnu ģimeni te var runāt? Kur viņi augs graustu mājās,pritonos?? Paši sev pilis sacēluši nemaz tik naski uz to dzemdēšanu nav. Man nevajag pabalstus,bet darbu ar normālu atalgojumu. Pie tam apnikuši jau šitie darba devēji sezonas darbos,kas to vien zin,kā malt vienu,ka latvieši negrib strādāt. Ar ko,tad bērnus baros līdz nākamā gada ražai?? Cilvēki meklē pastāvīgus darbus. Cilvēki nonāk nelaimē,pēkšņi smagi saslimst,ko dara valdība,pagriež to vietu,kur saule neiespīd,vai rupji sakot,parāda vidējo pirkstu,tieciet paši galā. Kāda velna pēc mums būtu jāuztraucas par bēgļiem,mēs paši tādi jau sen esam.

 34. Patvēruma meklētājiem pabalsta izmērs vismaz desmitkāršo, naudas piesaistei jāizveido ziedojumu fonds.Latvijas iedzīvotāji saziedos.

  • Āmen! In general tā arī ir. Valsts aparāts apkalpo pats sevi, bet pārējie pašpalīdzas. Īstena latvieša pacietības mērs nav izsmeļams, tas turpina kungiem klanīties, kaut tie, acīs skatoties, uz galvas taisa.

 35. vot kas ta par lejputrijas zemi-pardoma kapec begli pametusi Latviju,bet to ka pasi iedzivotaji sanem algu tagad cik latu bija tapat tik eiro jo pasi savu tautu apzagusi par to pat negrib iedzilinaties

 36. Kapēc nevienu nesatrauc fakts, ka paši latvieši, lai idzzīvotu spiesti doties strādāt uz ārzemēm. Man vīrs jau divus gadus strādā Vācijā, dēls otro vasaru pelna naudu Zviedrijā, meita jau 13 gadus ar ģimeni dzīvo Anglijā, es te viena palikusi ar kaķiem, suni un slimām vecmāmiņām.

  • Es 9 gadi laužos pa Vāciju un esmu sakārtojusi savu finansiālo stāvokli ar smagu darbu.Bet Latvijā ierodas bēgļi un uzstada prasības kas ir augstākas kā vietējiem.Atvainojiet,kur taisnība??? Pabarot ,izmitināt un viss.ja nepatīk lai tinas no kurienes nākuši

 37. Kāpēc nevienu nesatrauc, ka dzīvokļu īre ir problēma arī vietējiem? Kādu laiku atpakaļ TV bija reportāža par to, ka cilvēki, kas iebraukuši strādāt Rīgā no laukiem, nevar atļauties īrēt dzīvokli, tāpēc pa 8 un vairāk dzīvo hosteļu istabās. Vai kādu uztrauc, ka GribuTeviAtpakaļ kampaņa arī nepiedāvāja garantētu darbu atgrieztajiem tautiešiem, garantētu dzīvesvietu?

 38. Bet vispār, kāpēc gan mums vajag vēl kādus liekēžus??? Vai tad to pašiem vēl ir par maz??? Kāda kļūda??? Tak lai tik laižas prom no Latvijas! Man gan nekādu sirdsapziņas pārmetumu nav,ka tie devušies tālāk un nav palikuši Latvijā!!! Jau pietiek ar savējiem,kas te ir aizķērušies no padomju laikiem un gaužas krievu valodā, cik te ir slikti!!!

 39. Pabalsti bēgļiem nedrīkst būt lielāki kā pamatiedzīvotājiem .Ja vēlaties tos palielināt ,samaziniet savas algas ,Jūs to nemaz nejutīsiet !

 40. Cūkas, jo latviešu bērniem pabalsts 11 eur mēnesī

Draugiem Facebook Twitter Google+