Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

Izstādē “Saules apmirdzētie II” – 70. gadu māksla

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā līdz 10. aprīlim apskatāma izstāde “Saules apmirdzētie II”, liecina informācija LMS mājaslapā.

“Saules apmirdzētie II” ir Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāžu cikla otrā ekspozīcija, kurā vērojami 20. gadsimta 70.- 80.gadu mākslinieku aktīvie meklējumi glezniecības dimensiju paplašināšanā. Katrs autors kā personība ir atšķirīgs, un katrs ar savu glezniecības valodu un sižetiem.

LMS muzeja izstāžu cikla “Saules apmirdzētie” mērķis ir parādīt 20. gadsimta 60.-80. gadu augstvērtīgo darbu māksliniecisko kvalitāti un glezniecības atšķirīgo stilistiku.

Šajā izstādē redzama dažādo autoru savdabīgā krāsu izvēle un tonalitāte, formu stilizācija un dabas dažādā interpretācija. Ekspozīcijas daudzveidīgajā autoru klāstā, aizraujoši ir vērot gleznotāju dažādās tonālās izteiksmes: Induļa Zariņa sulīgo kolorītu, Ivara Heinrihsona abstrakti ekspresīvās kompozīcijas ar vienotas krāstoņu gammas niansēm, Birutas Delles paralēlo realitāti sirreālistiskā stilistikā un Valdas Mežbārdes mākslīgo realitātes stīvinājumu.

Ekspozīcijas dizains: Igors Dobičins, tēlnieks, LMS prezidents un Jānis Purcens, gleznotājs.

Pievienot komentāru

Spontāni smiekli un kamols kaklā: "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" ir klāt (1)Vara Braslas jaunā filma ir smalka, izjusta, niansēta, vietumis varbūt mazliet pārāk "pareiza", taču tajā ir vietas, kur var smieties līdz sirds dziļumiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+