Sports
Ziemas sports

“Izvaroja” baltkrievu – Lukašenko un ārzemnieki sašutuši par tiesāšanu Phjončhanā0


Antons Kušnirs
Antons Kušnirs
foto: AFP/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko izteicis bargu kritiku par tiesāšanu Phjončhanas olimpisko spēļu frīstaila akrobātikas sacensībās, kurās ārpus fināla palika Soču olimpisko spēļu čempions Antons Kušnirs.

“Ļoti pārdzīvoju par negodīgu tiesāšanu. Paņēma un nogremdēja puisi, kurš lieliski izpildīja divus lēcienus, bija viss, lai iekļūtu finālā. Varu saprast Šveices tiesnesi, ne pārāk saprotu mūsu draugus ķīniešus, bet atsakos saprast mūsu vecākos brāļus krievus. Viņi visi ievilka savus tautiešus finālā. Nu iekļuva tur Burovs, vajag arī otru krievu ievilkt uz baltkrieva rēķina? Tāda, lūk, soģu morāle. Tas ir nepieļaujami!” dusmīgs bija Lukašenko, kurš arī aizsūtīja pretenzijas Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidentam Tomasam Baham.

“Ja viņi būtu gudrāki, tad vismaz finālam pielaistu. Taču saprata – ja tas notiks, tad visam beigas, un atkal baltkrieviem var būt divi zelti kā Sočos,” turpināja Lukašenko. Viņš esot sacēlis kājās Baltkrievijas ārlietu ministriju, kā arī vēstniecību Dienvidkorejā. Lukašenko ir arī Baltkrievijas Olimpiskās komitejas prezidents.

Frīstaila treneris Maiks Villers no Lielbritānijas  sociālajos tīklos ierakstījis, ka tiesneši “izvaroja” Kušniru, tāpat sašutumu pauduši arī daudzi citi ārzemnieki. Par olimpisko spēļu čempionu kļuva ukrainis Oleksandrs Abramenko, otrā vieta ķīnietim Ja Zoņjuaņam, bet bronza olimpiskajam sportistam no Krievijas Iļjam Burovam. Beigu tabulā Kušniram, kurš šosezon četros Pasaules kausa posmos bija uz pjedestāla un vienā no tiem arī uzvarēja, 13. vieta.

LA.lv