Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Komercdārzā Jelgavas novadā konstatē augļkokiem bīstamo bakteriālo iedegu

Bakterialaiedega

Divos no augļkokiem ņemtos paraugos Jelgavas novada Vilces pagastā konstatēta bīstama augļu koku slimība – bakteriālā iedega (izraisa baktērija Erwinia amylovora), liecina Valsts augu aizsardzības dienesta paziņojums.

Bakteriālā iedega konstatēta paraugos, kas ņemti no ābeles un bumbieres Jelgavas novada Vilces pagasta komercdārzā, kur jau 2013. gada augustā konstatēta bīstamā augļkoku slimība.

Kā vēsta LETA, šogad slimība atklāta pirmo reizi.

VAAD pirmdien pieņemts lēmums par fitosanitāro pasākumu piemērošanu. Tas nozīmē, ka inficētie koki tiks iznīcināti, savukārt teritorijā trīs kilometru rādiusā ap perēkli noteikta buferzona ar īpašiem nosacījumiem. Buferzonā bakteriālās iedegas saimniekaugu – bumbieru, ābeļu, pīlādžu, klinteņu ziedēšanas periodā un vismaz divas nedēļas pēc augu ziedēšanas beigām – aizliegts pārvietot bišu stropus, vēsta LETA.

Kā norāda VAAD, šogad dienests veicis kopumā 759 pārbaudes bakteriālo iedegu (Erwinia amylovora) atklāšanai, tostarp 18 pārbaudes veiktas pērn konstatētajos bakteriālās iedegas perēkļos, 221 pārbaude veikta bakteriālās iedegas buferzonās, kā arī 520 pārbaudes komercdārzos, piemājas dārzos, ceļmalās, savvaļā un stādaudzētavās visā Latvijas teritorijā.

Pārbaudes veiktas, arī reaģējot uz iedzīvotāju zvaniem. Kopumā paņemti 674 paraugi, bet laboratoriski izanalizēti – 254 paraugi.

Jau vēstīts, ka pērn astoņās vietās Rīgas, Zemgales un Kurzemes reģionā konstatēta augļu kokiem un dekoratīvajiem stādījumiem kaitīgā bakteriālā iedega. Visos gadījumos VAAD pieņēmis lēmumus par fitosanitāro pasākumu piemērošanu. Augu aizsardzības likums paredz, ka persona var saņemt kompensācijas par koku iznīcināšanu bakteriālās iedegas apkarošanai un izplatības ierobežošanai.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+