×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Kučinskis: valdības pozīcija par 16.martu nemainīsies (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Valdības pozīcija par leģionāru piemiņas dienu 16.martā nemainīsies, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Ministriem valdības pozīcija nemainās tāda pati, kāda bija iepriekšējos gadus,” viņš sacīja.
Premjers norādīja, ka viņam nav indikāciju, ka kādam no ministriem būtu problēmas ar valdības pozīciju.

16.marts ik gadu izraisa plašu rezonansi, jo šajā dienā tiek pieminēti Latvijas leģionāri. Bijušos leģionārus Nirnbergas tribunāls nav atzinis par kara noziegumus pastrādājušiem. Tomēr ārvalstīs viņus dažkārt dēvē par bijušajiem esesiešiem. Lai gan oficiāli “Waffen SS” bija brīvprātīgo formējums, vairākums tur dienējušo tika mobilizēti piespiedu kārtā.

Par 16.martu Latvijas valdības nostāja pērn bija konsekventa – šī nav oficiāla piemiņas diena. Oficiāli Latvija kritušos karavīrus piemin 11.novembrī, iepriekš, skaidrojot vēsturiskos notikumus, uzsvēra Ārlietu ministrija.

Vairāki valdības pārstāvji pērn leģionārus pieminēja pasākumā Lestenē.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Lai tur kā nebūtu ar ideoloģiju, bet pieļaut, ka vecos vīrus, kuri daudz neprātoja, bet cīnījās, apsmej pie brīvības pieminekļa, nedrīkst. Šajā dienā nekādas citas politiska rakstura pulcēšanas pie Brīvības pieminekļa nevajadzētu atļaut. Gadā ir pietiekoši daudz dienu, kad var notikties kononovu un vešņakovu rodēo.

 2. Nevajag te dzīt demagoģiju, Kučinska kungs! Nupat gada nogalē, 11. novembrī neviens leģionārus nepieminēja ne ar pušplēstu vārdu, bet krita taču ap 80 tūkstošiem mūsu tautiešu. Vai tad tiešām politiskās spēlītes ir svarīgākas par cilvēku dzīvībām, lai viņus tā vienkārši aizmirstu NEATKARĪGAS valsts varas līmenī? Pareizajā vai nepareizajā pusē, bet viņi taču bija liela daļa no mūsu tautas. Paskatiet, kas notiek 9. maijā otrpus Daugavai! Nu labi, Straujuma bija sieva, nobijās, bet jūs taču esat vīrs, kuram būs jāpieņem ne jau tādi vien lēmumi krīzes gadījumos. Ko tad mēs no jums šādās situācijās varam sagaidīt? Ja ir bailes, tad nevajag līst politikā.

 3. Kaut kas neticams! Atbildēt

  Šitāds liels LEMPIS ir .. no pārbīļa, izdzirdot 16.marta pieminēšanu?
  Neticami!
  Ja atmiņa neviļ, tad 16.marts līdz 1998.gadam bija part LATVIJAS kalendārā oficiāli ierakstīta kā Leģionāru piemiņas diena!
  ja lempim riebjas Latviešu leģionāri var pieminēt krievu leģionārus, kuri ARĪ karoja Vācijas armijas sastāvā!

 4. Vai gan no ZZS ‘patriotiem” var sagaidīt ko citu? PSKP biedri un viņu audzēkņi.

  • ATCEROS ČEKA DAUDZ KO AIZLIEDZA NESKAIDROJOT. bET KĀ VAR AIZLIEGT LATVIJAS PILSONIM – MINISTRAM IET PIE BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA ???!!! Antifašistiem un nepilsoņiem gan manuprāt var un vajag !!! Bet ZZS jau ir ekskomunistu biedrība.

 5. valdonis, kurš kaunās no valsts brīvības cīņu vēstures !
  Pat rašē tāda cūcība nenotiek !

  • Vai leģionā skrēja naudas dēļ,
   vai cerībā, lai neatkārtotos 40.gads ???

   • Par ko lai skrietu? Gāja, citādi vara liktu nošaut.
    Starp citu, kaimiņiem lietuviešiem nebija ne savu strēlnieku (1.pasaules karā),ne leģionāru. Par ko?Viņiem iztrūka tādu centīgu savējo cītīgo varas pakalpu administrācijas rindās, kā vienmēr bijis mums. Iespējams, šā iemesla dēļ arī kopš 2.PK latviešu mūsu zemē ir salīdzinoši mazāk nekā lietuviešu viņējā 😛

 6. Nu ir taču jāatzīst,ka ar šo čomu ar sarkanu šlipsi ,feisu bez emocijām,neizteiksmīgo murrāšanu un Streloka aktīvu atbalstīšanu ,rāpsimies atpakaļ ,ne uz attīstību vai JELKĀDU izaugsmi.
  JA nav kazai piena,lej to pašu atpakaļ !!..!Jau attieksme pret ES valodu runā par daudz ko.PBK abi ar Rodinu apņirdza angļu val.zināšanas,ka JĀRUNĀ valsts! val.,bet pats vāvuļoja švakā okupantu val.,BET ne valsts val. SAVĀ !! valstī.Tik pretīgi ,melīgi,divkosīgi !!Šis rāda zobus ES no kuras naudas uzdzīvo,bet nekaunīgam krievu žurnālistam iztop ar krievu val.
  KĀ LAI ES CIENU KO TIK NOŽĒLOJAMU ???

 7. Attieksme parastā -bailīgi drebelīga,kā jau izbijušiem komunistiem.

 8. Kā valmierietis zinu, ka Kučinska “audžutēvs”bija komunistu ideoloģiju piesūkušais Greiškalns, tādēļ nav ko cerēt, ka viņam “būs mugurkauls”! Nu nebūs Kučinskis Latvijas patriots, bet vienmēr lūrēs pār plecu. Arī vecais komunistu līderis Lembergs taču ir ZZS !!!

 9. 16.martā latvieši piemin savus kritušos karavīrus-leģionārus. Savus kritušos karavīrus piemin visas tautas, bet daži ideoloģiskie šizofrēniķi grib latviešiem šo tiesību liegt.

  • Nu, un kā ar kritušajiem 2.Pasaules kara strēlniekiem? kā ar to piemiņu?

   • Atkarībā, ko tu sauc par strēlniekiem…
    Ja piespiedu iesauktos ierindniekus
    (lielgabalu gaļu), tad ok !
    Ja zvaigžņpagonotos ofiņus,
    tad tie ir nozieguma līdzdalībnieki !
    Grozi kā gribi !

    • Šā vai tā, abējie cīnījās frontes katrs savā pusē, un abiem viņu pavēlniecība lika šaut vienam uz otru 🙁
     Par godu šim faktam es tomēr pie Brīvības pieminekļa necenšos iet.

   • Iie ko jūs sauciet par strēlniekiem paši labprātīgi izvēlējās savu armiju jau 1940-41. gadā kad pēc saviem varoņdarbiem bija spiesti bēgt līdzi krieviem. Nodevējus parasti neatceras, ja nu vinīgi Vešņakovs -nodevēju un noziedznieku Kononovu.

 10. Tie paši vēži,tā pati pozīcija!

 11. Viņam varena SARKANA !! kaklasaite !Nekautrējas savāk vairāk naudas SAVAM !! kantorim.Atbalsta blēdi Strelčenoku utt.Jau pats sākums ir ZĪMĪGS !!! TĀLU TIKS !!!Laupīs un sēdinās savus uz velna paraušanu ! Turies Latvija un tauta !!Skolas slēgs — IETAUPĪS !!

Draugiem Facebook Twitter Google+