Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Latvija neatdosies kanādiešiem, Balinskim čempionāts, visticamākais, beidzies0

foto: AFP/LETA

Latvijas hokeja izlases aizsargam Uvim Balinskim pasaules čempionāts traumas dēļ, visticamākais, ir beidzies – tā svētdien žurnālistiem atzina valstsvienības vārtsargu treneris Edgars Masaļskis.

Balinskis vakar nepabeidza maču pret Vāciju, jo pēc pretinieka spēka paņēmiena dabūja triecienu pa galvu. “Viņam čempionāts, šķiet, ir beidzies, jo dabūja diezgan labi pa galvu. Ja spēli nevarēja pabeigt, tad stipri šaubos, ka varēs spēlēt. Iespējams, ir smadzeņu satricinājums,” teica Masļskis. 21 gadu vecajam aizsargam šis ir otrais pasaules čempionāts, Herningā viņš piecos mačos bija izcēlies ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, kā arī lietderības koeficientu -1.

Latvijas izlase vēl var pieteikt čempionātam vienu spēlētāju – ar komandu kopā ir aizsargs Edgars Siksna un uzbrucējs Gunārs Skvorcovs. “Loģika saka, ka tas būs Siksna, bet nevaram zināt, kas būs rīt – varbūt trīs uzbrucēji piecelsies ar temperatūru,” Masaļskis prognozēs bija piesardzīgs.

Viņš gan norādīja, ka Latvija rīt Kanādai uzvaru negrasās atdot bez cīņas, lai taupītu spēkus otrdienas izšķirošajam mačam pret Dāniju. “Pragmatisku hokeju spēlējām pret somiem, tā vairs nevar. Katra spēle ir svarīga un jāspēlē ar maksimālu atdevi, jo jebkurš jebkuru var apspēlēt un punkts, divi vai pat trīs mums noteikti palīdzēs spēlē pret Dāniju. Nav jēga taupīt spēkus, gulties 1:8 vai 1:9 – tā nevar, jāspēlē uz uzvaru. ”

Saistītie raksti

Šodien Latvijas izlase aizvadīja treniņu, kurā gan piedalījās tikai tie spēlētāji, kas čempionātā nespēlē vai spēlē maz, kā arī aizsargs Kristaps Sotnieks. Pārējie atpūtās, krājot spēkus grupu turnīra pēdējiem diviem mačiem.

Kanādas hokejisti vakar ar 1:5 kapitulēja pret Somiju, un melnā diena biju viņu vārtsargiem, uz kuru sirdsapziņas trīs ripas. “Neviens no tā nav pasargāts, bet somi spēlēja ļoti labi un kanādiešiem daudz variantu nebija arī ar labu vārtsargu spēli. Kanādieši nedomās, ka esam zviedri, viņi arī saprot, ka ir spēles favorīti, Rīgā pārbaudes spēlē mūs pamatīgi apspēlēja (6:1) un priekšstats ir tāds, ka spēlē pret pastarīti. Tā domā viņi,” noteica Edgars Masaļskis.

LA.lv