×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijas paraolimpiešiem divas medaļas Eiropas čempionātā vieglatlētikā

LETALETA

Latvijas paraolimpietis Dmitrijs Silovs (attēlā) otrdien Eiropas vieglatlētikas čempionātā Romā izcīnīja sudraba medaļu lodes grūšanā, bet Diāna Dadzīte izcīnīja trešo vietu diska mešanas sacensībās, abiem sportistiem tiekot pie otrajām godalgām šajā čempionātā.

Silovs F37 medicīnas grupā labākajā mēģinājumā lodi aizgrūda 13,17 metrus tālu, labojot savu personisko rekordu. Par Eiropas čempionu kļuva lietuvietis Mindaugs Biļus, kurš ar 16,07 metriem sasniedza Eiropas rekordu. Zīmīgi, ka arī trešais bija Lietuvas pārstāvis Donats Dundzis, līdz ar to visu goda pjedestālu aizņēma Baltijas valstu sportisti.
Sacensībās piedalījās astoņi sportisti.

Silovam šī bija otrā medaļa šajās sacensībās, jo sestdien viņš izcīnīja zelta medaļu šķēpmešanas sacensībās, labojot kontinenta rekordu.
Savukārt F55 medicīnas grupas sacensībās Dadzīte labākajā mēģinājumā bija 20,77 metrus tāla. Viņa sasniedza jaunu personisko rekordu, turklāt līdzšinējo labāko rezultātu pārspēja vairākkārt – visi seši sportistes mēģinājumi bija vismaz 19,3 metrus tāli.
Līdz sudrabam latvietei pietrūka nieka 13 centimetru, bet zeltu ieguvusī 63 gadus vecā vāciete Marianne Bugenhāgene bija 24,57 metrus tāla.
Sacensībās piedalījās piecas sportistes.

Svētdien Dadzīte ar jaunu personisko rekordu triumfēja lodes grūšanā, bet čempionāta noslēgumā viņa ceturtdien startēs šķēpmešanā.

Tikmēr šķēpmešanā F57 medicīnas grupā Latvijas sportists Andrejs Filipavičs ar 27,59 metrus tālu metienu palika piektais sešu sportistu konkurencē.
Latviju šajā Eiropas čempionātā pārstāv pieci sportisti, bet sacensībās nepiedalās titulētākie Latvijas paraolimpiskie vieglatlēti Aigars Apinis un Edgars Bergs, kuri jau kvalificējušies Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm.
Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā startē vairāk nekā 600 vieglatlēti no 36 valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+