×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Lauksaimnieku apkrāpējs vainu atzīst


Foto - LETAFoto - LETA

Par 26 lauksaimnieku apkrāpšanu apsūdzētais Edgars Gailītis vakar Jūrmalas pilsētas tiesā atzina savu vainu viņam celtajā apsūdzībā, un lieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes. Tomēr, neraugoties uz apsūdzētā vaļsirdību, prokurors uzskata, ka Gailītis par saviem nodarījumiem ir pelnījis reālu cietumsodu uz pieciem gadiem.


Kā pastāstīja Gailīša advokāte Guna Burtniece, viņas skatījumā pareizāk gan būtu apsūdzēto nelikt cietumā, bet piespriest viņam naudassodu. Tad Gailītis varētu strādāt un atmaksāt lauksaimniekiem izkrāptos līdzekļus.

Šādu pozīciju aizstāve pauda arī šodien notikušajās tiesas debatēs, papildus iesniedzot dokumentu, kas apliecina, ka viņas klientam brīvībā ir garantēta darbavieta, tātad arī garantēti ienākumi.

Tiesas spriedums šajā lietā tiks pasludināts šodien.

Gailītim apsūdzība uzrādīta par 26 lauksaimnieku apkrāpšanu, piedāvājot viņiem iegādāties lauksaimniecības tehniku.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā Kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja, ka vīrietis “uzdarbojies” laikā no 2010. gada decembra līdz 2011. gada jūlijam. Vienā no Latvijas interneta portāliem viņš ievietojis sludinājumus, ka piegādā lauksaimniecības tehniku – traktorus, kombainus, arklus – no dažādām Eiropas valstīm. Vēlāk ar potenciālajiem pircējiem vīrietis noslēdzis fiktīvus pirkuma līgumus, vienojoties, ka pircējs vispirms samaksā par tehnikas transportēšanu. Kad lauksaimnieki naudu pārskaitījuši, vīrietis bankas kontu nekavējoties iztukšojis.

Vēlāk iespējamais krāpnieks lauksaimniekiem pa tālruni stāstījis, ka tehnika nav piegādāta transportēšanas grūtību dēļ, taču, kad zemnieki sapratuši, ka ir apkrāpti, viņš vairs nav bijis sasniedzams.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+