×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Bravūrīgi paziņojumi par bēgļu uzņemšanu (40)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lieli gurķi, tukši vidi – šis teiciens nāk prātā, klausoties politiķu bravūrīgajos paziņojumos par bēgļu uzņemšanu. No Ventspils skan lepna balss – ja nevaram uzņemt 250 Āfrikas bēgļus, tad esam no švaka pulvera taisīti. Sanāk kaut kāda sociālistiskā sacensība – kaimiņu kolhozā no govs izslauca 200 litrus, mēs varam 250! Letiņi nav nekādi švabraki!

Eksprezidente savukārt baras – ja nevaram integrēt pārsimt bēgļu, Krievija to izmantos savā labā. Eksprezidente tā arī nav sapratusi, ka Krievija iemeslu atradīs vienmēr. Ja krievi neintegrējas, tad tiem Latvijā liegta pilntiesīga sabiedriskā dzīve, viņus jāiet glābt! Ja integrējas, tad jau tiek piespiedu kārtā asimilēti, viņu slāvu saknēm virsū tiek liets latvisks sālsūdens un krievu dvēsele kalst nost. Tāpēc 9. maija svinētājus jādodas glābt! Caura gurķa cenā ir eksprezidentes argumenti.

Vēl tiek kladzināts – bēgļu statuss nav mūžīgs, tas ir pagaidu, uz vienu gadu. Laikam iztekot, varas iestādes palūkošoties, vai bēgļu dzimtenē karš nav beidzies. Ja iestājies miers, tad bēgļus sūtīšot atpakaļ uz dzimteni. Grūti spriest, cik Latvijas varas iestādes ir spējīgas kādu aizsūtīt atpakaļ uz Āfriku (cita starpā, nopērkot bēglim biļeti par Latvijas nodokļu maksātāju naudu), bet ir diezgan skaidrs, ka uz sapņu zemi Lielbritāniju bēgļi nevarēs doties. Lielbritānija Latvijai norādīs – paši piekritāt uzņemt, paši arī auklējieties! Un pats ilgstošākais, pats stabilākais ir pagaidu stāvoklis. Savulaik nepilsoņu statuss arī bija pagaidu, uz pāris gadiem, kamēr cilvēks izvēlēsies, kuras valsts pilsonību pieņemt. Kā varam pārliecināties, Latvijā nepilsoņu statuss no pagaidu kļuvis par mūžīgu.

Lielas šaubas raisa apgalvojums, ka Latvijai brīvprātīgā piespiedu kārtā jāuzņem tikai 250 bēgļi. Eiropā patvēruma meklētāji brauc iekšā aritmētiskā progresijā. Proporcionāli droši vien mainīsies arī politiķu retorika. Vispirms 250, tad 500, vēlāk divi tūkstoši. Ja nevaram uzņemt 250, esam no vāja pulvera taisīti, ja nevaram uzņemt 500, tad esam mīkstčauļi un raidām nepareizus signālus Krievijai, ja neuzņemsim 2000, tad būsim nekam nederīgi eiropieši un tā tālāk.

Tikpat nepārliecinoši skan minējumi par Ukrainu. Ja Ukrainā sāksies pilna apjoma Krievijas uzbrukums, pie Latvijas robežas pulcēšoties neskaitāmi Ukrainas kara bēgļi. Tad būšot mūsu reize lūgt Eiropas Savienības valstis solidāri uzņemt ukraiņus. Ja ukraiņu tautu piemeklēs tāda traģēdija kā pilna apjoma Krievijas militārs uzbrukums un latviešu tautai pienāks skarbas palīdzēt vajadzēšanas dienas, Eiropas politiķi locīsies kā niedres vējā un meklēs dažādus ieganstus, lai viņu valstīs nebūtu jāizmitina ukraiņu bēgļi. Bailēs no Putina ES politiķi vairās saukt lietas īstajos vārdos. Politiķi nosoda un aicina, bet vairās būt tieši savos lēmumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Latvijas patriota skaidra valoda.

 2. Bēgļus var uzņemt, tikai tos patiešām reāli integrējot. Savādāk, ja te sāks veidoties “Mazās Sīrijas”, “Mazās Lībijas”, būs tādas pat problēmas, kā, piemēram, Zviedrijā, kur ir tādi rajoni, ka zviedram tur labāk nerādīties, ja grib palikt dzīvs. Tad asinis būs uz to cilvēku rokām, kas tagad ar abām ir par uzņemšanu. Ja gribi palikt mūsu valstī, cieni mūsu likumus, ja arī tie pārkāpj tavas ticības postulātus. Pie mums reliģija ir šķirta no valsts. Ja tev tas nav pieņemami, brauc prom!

 3. Latvija ir LR likumi. Nevis šariāta. T.p. Latvija viss pēc LV likumiem. Un tiesāt par daudzu sievu vīru vajag. Un nekādu šariāta apģērbu. Jo sievietes ir cilvēki, nevis lopi.
  Bet ja pēc šariata likumiem LV – tad visiem jā būt ar 4 sievām. Un visas tiesas LV šariātiskas.
  Vajag kādu musulmani noteikt par gaLVeno Latvijas kopiena musulmāniskā. Un ko viņš teiks, ko viņam teiks valsts valdība – to un darīs musulmaņi šeit. Kā Kadirovs Krievijā. Un lai visi atbraucēji parakstās un sola ieverot LR likumus un nepiedalīties pretvalstiska darbībā un protestos. Un pieņemt tikai bēgļus ar 1 sievu.

 4. kad viņi sāks vairoties, tad tikai saturieties!!! No 20 somāliešiem 5 gados jau bija 14000!!! TĀ KĀ SĀCIET JAU TAGAD UZTRAUKTIES, JO STRĀDĀT VIŅI ŠEIT NAV IERADUŠIES!!! KAMĒR STULBĀ ES UN BRISELE NEBŪS PILNĪBĀ PĀRŅEMTA AR ŠIEM BANDJUGĀM, TIKMĒR ATSEVIŠĶAS TAUTAS JAU DOMĀ PĀRCELTIES CITUR NO SAVĀM DZĪVES VIETĀM, JO VISS SABOJĀTS!!! MAĶEDONIJAS ARMIJA VARĒTU VIŅIEM PARĀDĪT CEĻU ATPAKAĻ!!! KURŠ ES VAI BRISELĒ IR SAISTĪTS AR ŠO KONTRABANDU NO ĀFRIKAS??????????? Normāli funkcionētai ES un BRISELEI ir ROBEŽAS!? KĀPĒC TĀS STĀV VAĻĀ KĀ VAGŪŽA DURVIS TAM SBRODAM NO LIELĀS ĀFRIKAS????????????????????

 5. Vai esam gatavi bēgļu uzņemšanai? Atbildēt

  Nepietiks pat ar 2000! Jo,piemēram,Serbijā katru dienu ierodas 2000 migrantu! Bet Serbija ir pēdējā migrantu tranzītvalsts ceļā uz ES! Izrādās,ka Grieķija šos klātnākušos migrantus pat ar vilcieniem nogādā līdz pašai Maķedonijas robežai! Un,kur ir garantija,ka starp šiem simtiem tūkstošiem migrantu,nav arī daži (vismaz) Islāma valsts iefiltrētie? Kur ir garantija,ka pēc IKEA veikala atvēršanas Latvijā,neatkārtosies traģiskais notikums Zviedrijas IKEA veikalā? Kas var garantēt,ka arī Latvijā nenotiks grautiņš kā Vācijā,sabojāta Korāna dēļ? Vai būsim mēs spējigi ierīkot atsevišķas bēgū nometnes,dažādu tautbu grupām,vai pat atdalīt šīitus no sunnītiem?

 6. Autoram visu cieņu!
  Papildinot autora domu teikšu sekojošo,
  ja pirms 3 gadiem LV ķīniešu bija 70, tad šodien ir jau 850, liecina oficiālie dati!
  Gaudojošās mamzeles vvf, žīgure un vēl citas par it kā nelielo bēgļu skaitu, aicinātu pieņemt savās mājās šos bēgļus, citādi tas izskatās pēc tukšas muldēšanas! Sak, lai valsts kārto bēgļu jautājumu es tik gudri pamuldēšu! Pirms muldēšanas lietderīgi būtu kaiut ko izdarīt valsts labā!

 7. pirmrindnieki bez lubrikanta Atbildēt

  Agri, “piedod tiem, jo tie nezina, ko tie dara…” Kad uzzinās, būs jau par vēlu.

 8. ziņās Eiropas vadoņi vēsta, ka bēgļi jāpieņem, jo varbūt, ka pašiem būs nepieciešams bēgt! Tikai nevaru saprast, kāpēc viņi tā saka? Vai zina jau Eiropas nākotnes scenāriju? Un uz kurieni tad vajadzēs bēgt? Uz Krieviju vai Āfrikas kontinentu? Nu jau aizvien vairāk nostiprinās pārliecība, ka Eiropu vada garīgi nelīdzsvarotas un noziedzigo sindikātu ietekmētas personas! Pēc šādiem paziņojumiem citu domu nav!

 9. Un grautiņš Vācijā par kaut ko neliecina?
  Un laba doma-Šis ir kārtējais piemērs un pierādījums tam, ka šos slinkos pabalstu medniekus un reliģiozos fanātus vajag likt vagonos un vest mājās!!!

 10. Vispār jau tie nav bēgļi, bet gan imigranti kurus grib ES uzspiest LV. Bēgļi parasti nāk no valstīm kur ir paziņots kara stāvoklis un notiek kara darbība, kā arī bēgļi lielāko tiesu bēg ģimenēs, nevis pa vienam un darbspējīgi, un bēg neviss uz tālāko valsti, bet gan uz tuvāko, lai pēc tam varētu atgriesties un būt noderīgam savai valstij…
  Un kaut kā šajā jaukajā valstī ar mīļajām 100 galvām pašam ir kaut kā jāizdzīvo, a te vēl gadu pa maniem sviedriem kāds barosies.
  Labāk lai mūsu valst vīri ceļ valstī labklājību saviem iezdīvotājiem, ne viss nodarbojas ar huiņu.

 11. Visi tie “bēgļi” galīgi neatgādina bēdzējus, tikai jauni tēviņi, nekaunīgām, brutālām sejām, drīzāk pēc okupantiem un parazītiem izskatās.

 12. Kādi tie Agri Liepiņi. Nez vai visi tādi. Man ir kāds itāļu draugs, kuram pirms vairākiem gadiem vēlējos parādīt Lielvārdes senlatviešu pili. Liepiņš man latviski pateica kaut ko tik aizvainojošu, ko draugs nesaprata, bet es pēc tam ilgi sēdēju mašīnā un nerunāju, un nekustējos. Biju ļoti nepatīkami pārsteigta par attieksmi. Ja es būtu atbraukusi ar latviešu bāleliņu, tad pieļauju viss būtu oki doki. Pēc tam vairs nebija vēlēšanās skaisto vietu apmeklēt vai kādam ieteikt.

 13. Tas ir interesanti par tiem signāliem. Kas tā ir jaunu biedēšanas formu “nepareiza signāla noraidīšana”. Kāds tad tas signāls īsti Krievijai tiks raidīts par bēgļu neuzņemšanu? Visticamāk ka viņiem tik slaidi nospļauties par mūsu bēgļiem, ka pat nepamanīs paņēmām vai nepaņēmām. Krievijai pašai savu problēmu pietiek. Ko tieši tas maina? Ko tieši konkrēti Krievija vinnētu ja mēs atteiktos no bēgļiem? Vai katram krievam par to tiks 5$ ? Manuprāt tās lietas ir galīgi nesaistītas. Manuprāt Saeimā sēdošajiem sākusies jau labu laiku nelaba garīga kaite, sēž un kaut ko signalizē. Vai arī retranslē Briseles signālus. Pašu signālu kapacitāte aprobežojusies ar signālpurkšķiem mīkstajos krēslos.

 14. Skat.”Francijas iedzīvotāji pamet savas mājas-dzīvot neļauj bēgļi”,..,4.08.2015.
  Varbūt uzņemsim Latvijā vispirms bēgļus no Francijas? Jo Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK) Latvija jau sniedz finansiālo palīdzību!

 15. Edgars>Lauku vecis Atbildēt

  Starp citu (vai cita starpā,kā tagad modē teikt) arī Marokā,tāpat kā pirmskara Latvijā,no ienākuma nodokļa ir atbrīvoti ienākumi lauksaimniecībā un,atšķirībā no Latvijas šodienas 21% VN likmes pārtikas pamatproduktiem,0% PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem! Bet blakus esošajā Lībijā,caur kuru galvenokārt arī ieplūst Eiropā simti tūkstoši nelegālo bēgļu,PVN joprojām nav pat ieviests!

 16. Labs. Zem katra vārda varētu parakstīties.

 17. eiropa negrib tos bēgļus viņi labprāt viņus atsūtītu visus šeit.

 18. Nekur netiek uzsvērts ka tie,it ka 250,nāk klāt pie milzīgā nepilsoņu skaita.Dižais oficiālais disidents tv 24 arī dikti kauninaja par mūsu negribēšanu šo pārmērības palielinat.Kas tie,velns,par disidentiem un kam viņi kalpojuši un kalpo?Grantiņš,kurš atklāja šādu disidentu,brīvības cīnītāju un citu tamlīdzīgu censoņu īsto seju un viņiem pielietojamo taisno tiesu un vēlamo sodu,tagad par taisnīgajiem vārdiem nezin kāpēc tiek turēts nebrīvē,bet šie turpina maitat gaisu ar savu pret neatkarību vērsto demagoģiju.

  • grantiņisms arī ir ekstrēmisms Atbildēt

   tikai citādā iesaiņojumā. Radikālie islamisti mētājas ar nāves draudiem pa labi un pa kreisi, ekstrēmists Grantinš dara to pašu. Tad kāda starpība starp ekstrēmistu Grantiņu un islama ekstrēmistiem? Tikai tāda, ka ekstrēmists Grantiņš netrenē spridzinātāju pašnāvnieku brigādes?

   • Valdis Freimantāls Atbildēt

    Kā var Latvijas sirdsapziņu saukt par ekstrēmistu!
    Kā var tā murgot???

    Grantiņu – Latvijas patriotu nomelnot! ???

 19. Vakar mums Panorāmā rādīja mūsu latviešu musulmanieti Fatimu alias Līgu Legzdiņu. Praksē dzemdību namā. Kā tādai musulmanietei varēs dot ārsta diplomu, ja viņa pat savus bērnus pamet raudam vai nepieskatītus, kad jālūdz Muhameds. Kā mēs integrēsim un ļausim strādāt tādiem kas pametīs savu darbu nekatoties uz stāvokli, ja vajadzēs lūgt. Žēl vecā “Roņa” kapteiņa.

  • Talibustānā tādai fatimai ātri galvu nogrieztu – pēc talibu likumiem sieviete nedrīkst strādāt medicīnā! Ja jau tā gribas fatimoties, lai dara to islama valstī ar visiem diskriminējošajiem likumiem, tad varbūt sāks apjēgt, ka nav labi savu identitāti nodot!

 20. Neticami, bet patiesība vēl ir dzīva! Atbildēt

  Neticami, bet Latvijas plašsaziņā izlaužas arī patiesības balss! Paldies Agrim Liepiņam. Vai Agris Liepiņš ir vienīgais reāli domājošais žurnālists?

 21. Uz pārcelšanās zemēm no šī krasta lido nepārtraukti telefonu zvani:”Prodai vsjo,priježai,celuju.”Bet iedzimtie Eiropā lauza galvas,uz kurieni pārcelties,ja bēgļu ekspansija kļūs neizturama.

 22. Var tikai teikt, ka no švaka pulvera taisīti ir mūsu politiķi, nu varbūt izņemot dažus.

 23. sociāli atstumtais Atbildēt

  jā , nu un apstiprinās K.Marksa u.c. ,, klasiķu,, tēze , ka : ,, sabiedriska esamība nosaka sabiedrisko apziņu ,, , resp. – ,, lieli gurķi – tukši vidi ,, eksprezidente u.c. ,, politiki ,, ( savējie) ir sociāli pārnodrošināti un sekojoši var nodarboties ar ,, politiku ,, = pildīt maizes tēvu( žīdu mafijas ) prasības uzspļaujot Satversmei , Civillikumam utt. , par tādu sīkumu kā tauta, vispār nerunājot !

 24. Darvina teorija par to, ka visi mēs esam Āfrikas bēgļi, nu vairs nebūs pretrunā ar kristietības postulātiem, ka visi mēs esam brāļi un māsas.

  • Darvinisms ir evoluucijas teorija. Bet zinaatnieki noskaidroja, ka homo sapiens ceelies Afrikaa, tad izceljoja pa visu pasauli. Radnieciigo neandertaaleru izcelsme man nav zinaama. Eiropieshiem ir 1-4% neandeertaaleru geeni.

   • Neandertāliešus radīja Dievs. Īstenie bija 3 metrus gari.. No Etiopijas nākušie nebija integrējušies. Iznīdēja neandertāliešus.
    Kāpēc VVF neintegrējās Marokā? Nepalika tur?

 25. Lūk,tur jau tā lieta,kad iespējams mums tikai pūš miglu acīs sakot kad būs tikai 250 melni blandoņas ,bet īstenība lai nesatracinātu tautu noklusēja vienu nullīti.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+