×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Lietavu dēļ Sabiles apkārtnē sācis noslīdēt kalns

Foto - LETAFoto - LETA

Lietavu dēļ autoceļa Līgas-Kandava-Veģi posmos starp Kandavu un Sabili apgrūtināti būvdarbi, lai novērstu noslīdējumus, kā arī sācis noslīdēt kalns, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Valsts ceļos (LVC).

Būvdarbi uzsākti šovasar, lai novērstu zemes noslīdējumus. To gaitā tika pilnībā noņemts ceļa segums, kā arī padziļināts ierakums un atsegta vieta gabionu atbalstsienas izbūvei, kā arī nojaukta vecā atbalsta siena.

LVC norāda, ka bez atbalsta kalns, kas atrodas blakus ceļam, kļuva kustīgs un pēdējo dienu lietavas ir veicinājušas un paātrinājušas kalna noslīdēšanas procesu.

LVC ir piesaistījuši ģeoloģijas speciālistu, lai veiktu kalna izpēti un uzmērīšanu. No speciālistu puses jau ir iesniegts priekšlikums nogruvumu norakt un samazināt nogāzes slīpumu.

Lai arī konkrētais būvobjekts nav liels, tas ir īpaši sarežģīts veicamo darbu, kā arī lielā zemes apjoma dēļ. Ņemot vērā neparedzētos apstākļus, pastāv iespēja, ka būs nepieciešams veikt papildu darbus objektā, kas prasīs arī papildu finansējumu.

Pašreiz LVC risina sarunas ar zemes īpašnieku, lai nepieciešamības gadījumā varētu veikt koku izciršanu un zemes norakšanu.

Jūlijā ar “Saldus ceļinieks” tika noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu autoceļa Līgas – Kandava – Veģi (P130) posmos no 13,95.līdz 14,25.kilometram un no 14,8.līdz 15,3.kilometram. Līguma cena sasniedz 757,8 tūkstošus eiro.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.0
Alūksne +12.6
Daugavpils +15.4
Saldus +10
Liepāja +8.4
Jelgava +12
Ventspils +5.1
Limbaži +8
Madona +10
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+