×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

LNT piedāvā jaunu projektu – “Glābšanas misija 112”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

LNT šo gadu iesācis ar vairākiem jauniem projektiem, no kuriem pirmo – raidījumu “Eiro jautājums” ar Ģirtu Timrotu – varēja novērtēt 1. janvāra vakarā. Šis raidījums būs skatāms arī 8. un 15. janvārī 21:10. Aizvadītās brīvdienās skatītājus pirmo reizi sveica Gundega Skudriņa, Binnija Ārberga un Māris Grigalis no “LNT brokastis” studijas, un turpmāk raidījums būs skatāms ik sestdienas un svētdienas rītu. Savukārt nākamnedēļ sākies “Dzīves krustcelēs” jaunākās sērijas. Tagad tiek atklāts vēl viens jauns LNT projekts “Glābšanas misija 112”, kas būs skatāms no 22. janvāra 21:10 trešdienu vakaros. Jaunā dokumentālo stāstu sērija skatītājiem parādīs reālus Latvijā notikušus ekstrēmus notikumus un nestandarta risinājumus ārkārtas situācijās.

Dramatiskas situācijas
Ik gadu glābšanas dienests steidz palīgā un izglābj vairāku simtu nelaimē nonākušu cilvēku dzīvību. Lai kas tas būtu un kur tas notiktu – mājās, darbā vai uz ceļa, glābšanas dienesti steidz palīgā. Jaunā dokumentālo stāstu sērija “Glābšanas misija 112” atklās dažādas Latvijā notikušas ekstrēmas un prātam neaptveramas situācijas, kurās nonāk cietušie, un ar kurām nākas sastapties glābējiem, mediķiem un policistiem. Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, nelaime uz ūdens, plūdi vai dabas katastrofas, kas nodara postījumu – visam pa vidu ir skaudri un emocionāli cilvēku stāsti, kas šokē. Šie stāsti atklāj pārdzīvoto un zaudēto, sajūtas, kas balansē un satraukuma, panikas un pilnīga šoka robežas. Par katras situācijas iespējamo cēloni, attīstību un sekām “Glābšanās misijā 112” vairāk atklās intervijas ar cietušajiem, aculieciniekiem, tuviniekiem, glābējiem, mediķiem un psihologu. Stāstu varoņi atcerēsies, kādas sajūtas ir nelaimes brīdī, kas notiek cilvēka prātā un ķermenī, kādus trikus spēj izspēlēt zemapziņa, kā rīkojas glābēji un mediķi, lai noturētu cilvēka emocionālo līdzsvaru. Tie nebūs vienkārši stāsti, bet arī vērtīgi padomi ikvienam skatītājam. Jo zināt, kā rīkoties ārkārtas situācijā, nozīmē justies drošam par sevi un saviem tuvajiem.

Govs iekrīt akā
Pirmajā dokumentālo stāstu sērijā “Glābšanas misija 112” skatītājus sagaida dramatisks sirmgalvju pāra stāsts. Ārā valdīja negaiss un sirmgalvjiem piederošais ganāmpulks bija atstājis mājas. Pret rītu atgriezās visas govis, izņemot vienu. Tā bēgot no spēcīgās vētras, iekrita kanalizācijas akā. Lai arī pazudusī govs tika atrasta, pensionārus nepameta izmisums, jo viņi paši nekādi nespēja palīdzēt nelaimē nokļuvušajam dzīvniekam. Pie nogurdinātajiem vecīšiem ieradās glābēji un paveica brīnumu.

Cilvēki uguns briesmās
Nedēļu vēlāk, 29. janvāra vakarā, gaidāms stāsts par Ķekavas sociālās mājas iemītniekiem, kurus pirms gada piemeklēja uguns nelaime. Piecstāvu ēkas ceturtajā stāvā liesmu ieslodzījumā reālām nāves briesmām bija pakļauti vairāki desmiti cilvēku, kuri bezpalīdzīgi gaidīja un cerēja uz glābiņu. Teju katrs no viņiem bija gatavs lēkt ārā pa logu no ceturtā stāva, lai tikai nesadegtu dzīvs. Pateicoties ugunsdzēsēju operatīvam darbam un neatlaidīgām pūlēm, tika paveikts neticamais un visi cietušie izglābti.

Dokumentālo stāstu sērija “Glābšanas misija 112” no 22. janvāra trešdienās 21:10 LNT!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+