Latvijā
Sabiedrība

LTV “Panorāmas” studija izmantota Kremļa kanāla “Russia Today” translācijas vajadzībām2

Ekrānuzņēmums no RT video.

Tendenciozi veidoto interviju, kuras pamatmērķis bija kritizēt Latvijas ārpolitiku, NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Latvijas attieksmi pret etniskajām minoritātēm, bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns Kremļa kontrolētajam propagandas TV kanālam “Russia Today” esot sniedzis no Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta studijas, tā šodien vēstīja LNT Ziņas, kam šo informāciju apstiprināja sabiedriskajā medijā.

Vienlaikus LTV uzsvēris, ka ne LTV valde, ne LTV Ziņu dienesta vadība par LTV telpu un tehnikas izmantošanu šādiem mērķiem neko nezināja. “Diemžēl Jāņa Jurkāna intervija tiešām ir notikusi LTV studijā. Ne LTV vadība, ne LTV Ziņu dienesta vadība par šo situāciju informēta nebija,” tā atbildē uz LNT jautājumiem norādījusi LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

LTV pārstāve atzīst, ka tikusi pieļauta kļūda. Priedīte uzsvēra, ka “prakse ļaut “Russia Today” veikt teletilta translāciju, izmantojot LTV telpas un tehniku, būtu atbalstāma vai attaisnojama, īpaši laikā, kad īpaši svarīga ir Latvijas informatīvās telpas aizsardzība un stiprināšana.”

No LTV pārstāves skaidrojuma izriet, ka notikušajā vainojams ir kāds “LTV darbinieks”, no kura esot pieprasīti paskaidrojumi, vēstīja LNT ziņas. Priedīte norādījusi, ka LTV veikusi notikušā apstākļu skaidrošanu un no atbildīgā LTV darbinieka ir pieprasīts paskaidrojums. Pie tam sabiedriskais medijs veikšot pasākumus, lai nākotnē šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Sabiedriskā medija pārstāve LNT ziņām arī norādījusi, ka LTV praksē ir bijuši vairāki gadījumi, kad Latvijas Televīzijas studijas un studiju tehnika tiek izīrēta gan EBU vajadzībām, gan citu valstu sabiedriskajām televīzijām vai citiem sadarbības partneriem.

“Taču šādi pakalpojumi tiek sniegti ārkārtīgi reti, un iepriekš ik reizi šādas sadarbības pamatotība ir tikusi izvērtēta, nodrošinot, lai tā nenodarītu zaudējumus LTV tēlam, reputācijai un nebūtu pretrunā ar mūsu vērtībām,” skaidrojusi Priedīte.

LA.lv