Mūsējie ārzemēs: “Unicaja” no sastāva svītro Valteru, Šķēlem fantastisks metiens 0

Malagas “Unicaja” komanda no komandas pieteikuma izņēmusi latviešu saspēles vadītāju Kristapu Valteru, viņa vietā iekļaujot kādu jaunu spāņu basketbolistu no fārmkluba.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Tas gan nenozīmē, ka “Unicaja” būtu lauzusi līgumu ar Valteru. Pats spēlētājs atzinis, ka pašlaik nav labākajā formā un turpinās individuālu darbu, lai atgrieztos komandas pieteikumā. Tikmēr kā vēl viens šādas rīcības iemesls tiek minēta “Unicaja” galvenā trenera Luisa Kazimiro nepatika pret latviešu saspēles vadītāju. Pēdējā spēlē nedēļas nogalē pret “Barcelona” (57:89) Valteram iespēja sevi pierādīt tika dota tikai uz piecām minūtēm pirmajā puslaikā, kuru laikā tika gūti pieci punkti.

“Unicaja” sezonas sākumā bija viena no Spānijas čempionāta veiksmīgākajām komandām un turnīra tabulā ilgu laiku bija aiz abiem grandiem “Barcelona” un “Real”, tāpat tika sasniegts Eirolīgas Top-16 turnīrs. Šajos veiksmes brīžos tieši Valters bija viens no komandas līderiem un veiksmīgākajiem spēlētājiem. Pēc tam ar Malagas komandu notika neticamas pārmaiņas un tā Spānijas čempionātā 16 spēlēs izcīnījusi tikai trīs uzvaras. Turklāt komandas neveiksmīgo sniegumu nekādi nav ietekmējusi komandas galvenā trenera nomaiņa. Atlikušajās četrās regulārās sezonas spēlēs iespējas atgriezt vietu izslēgšanas spēļu zonā izskatās drīzāk teorētiskas kā praktiskas. Ja tas neizdosies, “Unicaja” zaudēs Eirolīgas A licenzi, kas komandai nodrošina dalību kontinenta spēcīgākajā klubu turnīrā.

Šķēle pretendē uz gada metienu

Igaunijas čempionāta pusfināla pirmajā spēlē neticamu metienu, cenšoties saglābt autā lidojošu bumbu, veica Armands Šķēle. Viņa pūliņi saglābt bumbu beidzās ne tikai veiksmīgi, bet ar precīzu bumbas kritienu grozā. Šis neticamais metiens ievadīja “Kalev/Cramo” ofensīvu, kas pēdejā ceturtdaļā ļāva izraut 92:84 uzvaru pār Rakveres “Tarvas”.

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/NioEQrKOf2c” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Armands Škēle 27 minūtēs guva 19 punktus (9/5, 3/3), pa četrām reizēm rezultatīvi piespēlēja un izcīnīja atlēkušo bumbu. “Tarvas” komandā Rinalds Sirsniņš 32 minūtēs guva 26 punktus (5/3, 9/4, 8/8) un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, Kasparam Ciprusam 36 minūtēs 19 punkti (13/79/5) un 10 atlēkušās bumbas, Jurim Umbraško 33 minūtēs 17 punkti (8/4, 3/3). Četri latvieši guva 81 no abu komandu kopā gūtajiem 176 punktiem.

Muižniekam nepatīkams pārsteigums

Polijas čempionāta ceturtdaļfināls sācis ar Kārlim Muižniekam un Sopotas “Trefl” komandai nepatikamu pārsteigumu – ceturtdaļfināla pirmajā mačā savā laukumā ar 78:86 zaudēts Vroclavas “Šlask”. Regulāro sezonu “Trefl” komanda pabeidza otrajā vietā, kamēr “Šlask” – tikai septītajā.