×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Nīderlandes tieslietu ministrs atkāpjas no amata par parlamenta maldināšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nīderlandes tieslietu ministrs Ivo Opsteltens (attēlā) un valsts sekretārs Freds Tēvens atkāpušies no amata, atzīstot, ka maldinājuši parlamentu par faktiem lietā par valsts vienošanos ar kādu narkobaronu.

Abi politiķi pārstāv premjerministra Marka Rutes liberālo Tautas partiju brīvībai un demokrātijai. Viņu atkāpšanās vājinājusi kabinetu pirms 18. martā gaidāmajām reģionālajām vēlēšanām, kas var destabilizēt valdošo koalīciju.

Opsteltens un Tēvens bija apgalvojuši parlamentam, ka narkobaronam Kēzam Helmanam 2001. gadā samaksāts daudz mazāk nekā 4,7 miljoni guldeņu, kas bija Nīderlandes valūta pirms eiro ieviešanas. Politiķi arī apgalvoja, ka visa dokumentācija par šo pārskaitījumi ir pazudusi. Vēlāk atklājās, ka abi apgalvojumi ir nepatiesi. Narkobaronam bija jāpārskaita viņam iepriekš konfiscētā nauda, jo Nīderlandes varasiestādes nespēja pierādīt, ka tā iegūta nelegāli. Tēvens, kurš tolaik ieņēma prokurora amatu, deva rīkojumu bez nodokļiem pārskaitīt Helmanam 4,7 miljonus guldeņu, kas, šodien rēķinot, būtu vairāk nekā divi miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+