Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
13. aprīlis, 2015
Drukāt

No Biržas ēkas fasādes atdalījies apmetuma fragments (2)

Foto: LETAFoto: LETA

No muzeja “Rīgas birža” atdalījies neliels karnīzes apmetuma fragments, aģentūru BNS informēja “Valsts nekustamie īpašumi”.

Šobrīd tiek veikta visas Biržas ēkas fasādes pārbaude. Pēc pārbaudes VNĪ veiks nepieciešamos remontdarbus.

Pēc operatīvas karnīzes daļas apsekošanas noņemts bojātajai vietai piegulošais karnīzes apakšējās daļas apmetuma fragments. Lai nodrošinātu ēkas apmeklētāju un gājēju drošību, VNĪ noņēmusi lielāku karnīzes fragmentu nekā konstatētais bojājums, aptuveni 0,6 kvadrātmetru platībā.

Ēkas Doma laukumā 6, ko pazīstam kā Biržas ēku, rekonstrukciju ar restaurāciju Ārzemju mākslas muzeja vajadzībām pasūtīja VNĪ.

Projektu īstenoja pilnsabiedrība “RBSSkals&RBSSkals būvvadība” un tas tika pabeigts 2011. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tas par rusicismu – “karņiz”? Latviski pareizi ir “dzega”.

    • “Karnīze” krievu, angļu, vācu, latviešu, franču un droši vien vēl citās ienācis no itāliešu valodas vārda “cornice”, iespējams, cēlies no latīņu “cornix” – vārna (līdzība vārnas knābim) vai “coronis” – liekta līnija kronis. Abos gadījumos ir ietekme no grieķu valodas. Latviešu valodā vārds drīzāk ienācis caur vācu valodu (das Karnies), ne krievu.

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+