×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Obama un Putins aicina nekavējoties pārtraukt vardarbību Sīrijā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama un Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicinājuši nekavējoties pielikt punktu Sīrijas konfliktam.

“Lai pārtrauktu asinsizliešanu Sīrijā, mēs aicinām nekavējoties pārtraukt jebkādu vardarbību. Mēs esam vienoti pārliecībā, ka Sīrijas tautai jābūt dotai iespējai neatkarīgi un demokrātiski pašai izvēlēties savu nākotni,” pēc tikšanās G20 sanāksmes laikā Loskabosā, Meksikā, paziņoja abi līderi. Runājot ar žurnālistiem, Putina atzīmēja, ka jautājumā par Sīrijas krīzi viņš un Obama “atraduši “daudz kopīgu punktu”. Obama savukārt norādīja, ka viņi abi vienojušies par nepieciešamību apturēt šo konfliktu un solījuši sastrādāties ar ANO un Arābu līgas īpašo sūtni Kofi Annanu.

Tomēr nekas neliecina, abi līderi būtu panākuši vienprātību jautājumā par veidu, kā tieši konfliktu izbeigt. ASV, Britānija un Francija strādā pie jaunas ANO Drošības padomes rezolūcijas, kurā gatavojas draudēt ar sankcijām Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam. Tomēr iepriekš Krievija un Ķīna jau nobloķēja divas rezolūcijas, kurās bija dots tikai mājiens par šādu pasākumu iespējamību.

Kopš nemieru sākuma pērn martā Sīrijā nogalināti jau vairāk nekā 14 400 cilvēki, liecina cilvēktiesību aizstāvju organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) apkopotie dati. Vakar Sīrijā tika nogalināti 94 cilvēki, tostarp 63 civiliedzīvotāji, informēja SOHR. Šodien ANO Drošības padomes valstis uzklausīs Apvienoto Nāciju Sīrijas novērotāju misijas vadītāju ģenerālmajoru Robertu Modu un tad izvērtēs turpmākos soļus, kādi būtu sperami, ņemot vērā novērotāju misijas darba apturēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+